Víkend Hudební Kroměříže přinese koncerty v Květné zahradě i seminář o baroku

Od pátku 13. srpna obohatí kulturní dění v Kroměříži festival klasické hudby. Program Hudební Kroměříže nabídne veřejnosti setkání s hudebními osobnostmi jako jsou dirigent Tomáš Netopil, houslista Jiří Vodička, cembalistka Barbara Maria Willi nebo sopranistka Kateřina Kněžíková. Slavnostní zahajovací koncert i komorní barokní koncert Moravský polibek Sasku se odehrají ve výjimečném prostředí Květné zahrady.

Tomáš Netopil (zdroj Letní hudební akademie v Kroměříži)
Tomáš Netopil (zdroj Letní hudební akademie v Kroměříži)

Festival Hudební Kroměříž je doprovodným programem mezinárodní Letní hudební akademie Kroměříž. Ta je letos už po čtvrté příležitostí pro mladé hudební talenty načerpat nové znalosti a zkušenosti od špičkových interpretů v oborech klasické hudby. Ti se pak představí nejen jako lektoři akademie, ale předvedou své umění i na veřejných vystoupeních. „Věřím, že nabídneme divákům a posluchačům neopakovatelné prožitky a skvělou atmosféru,“ říká výkonná ředitelka projektu Jana Kubáčová.

Celý festival i akademii otevře Slavnostní zahajovací koncert ve skleníku Květné zahrady. Zde v pátek 13. srpna od 19 hodin vystoupí houslista Jiří Vodička, loňský laureát LHAK Roman Červinka a Filharmonie Bohuslava Martinů Zlín pod taktovkou Tomáše Netopila. Zazní skladby Johannese Brahmse, Niccolò Paganiniho, Pabla de Sarataseho a Modesta Petroviče Musorgského.

Barbara Maria Willi (zdroj Letní hudební akademie v Kroměříži)
Barbara Maria Willi (zdroj Letní hudební akademie v Kroměříži)

V sobotu 14. května od 16 hodin je v prostorách kroměřížské konzervatoře připraven seminář Ozdoby v barokní hudbě. Povede jej oceňovaná česko-německá cembalistka Barbara Maria Willi.

A její hudební umění si mohou zájemci poslechnout hned o den později na komorním barokním koncertě Moravský polibek Sasku. Odehraje se v neděli 15. srpna od 19 hodin v rotundě Květné zahrady, a kromě Barbary Marie Willi se na něm představí i pěvkyně Kateřina Kněžíková a Bella Adamová, Tomáš Netopil jako houslista, violista Petr Nikl či cembalistka Monika Woźniak. Na programu je Johann Sebastian Bach, Georg Muffat, Georg Friedrich Händel, Johann Heinrich Schmelzer a Heinrich Ignaz Franz von Biber.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments