Víkendové balíčky na Smetanovu Litomyšl budí zájem

O novinku letošního ročníku operního festivalu Smetanova Litomyšl, takzvané víkendové balíčky, je zatím značný zájem. Cenově zvýhodněných sad vstupenek, které jsou na tři večerní pořady jednoho víkendu a vždy na stejné místo v hledišti, se za dva dny prodalo asi sto padesát a první víkend je už vyprodaný. Balíčky by měly návštěvníky přilákat do města na páteční večer až neděli, řekl ředitel festivalu Jan Pikna.„Letos máme k dispozici celé opravené zámecké návrší a chceme, aby celý areál žil hudbou. Je naším záměrem, aby lidé v Litomyšli trávili celý víkend, nepřijeli jen na koncert a zase neodjeli, abychom si je udrželi,“ uvedl Pikna.

Festival se koná od 13. června do 6. července a balíčky jsou připraveny na čtyři víkendy. Podle programu a sektoru se jejich cena pohybuje mezi tisíci sto sedmdesáti až dvěma tisíci pěti sty třiceti korunami. Prodávat se budou ještě v úterý, od středy 5. března začíná standardní předprodej. Letos bude k dispozici dvacet sedm tisíc vstupenek, o sedm tisíc víc než loni. Část vstupenek ale do prodeje nejde a je určena pro sponzory a hosty.

Jubilejní šedesátý pátý ročník bude pětadvacetidenní a bude velkolepější než ten předešlý. Loni v osmnácti dnech nabídl dvacet tři pořadů, letos to bude třicet čtyři představení, z toho rekordních sedm oper. V Litomyšli zazní i nejméně hraná opera Bedřicha Smetany Čertova stěna, která je jeho posledním dílem.

Foto Michal Klíma

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky