Výherci soutěže Opery Plus (The Opera House)

Byli vylosováni dva výherci soutěže Opery Plus, kteří správně odpověděli na soutěžní otázku: "Která česká hudební osobnost poprvé sólově účinkovala v Metropolitní opeře a ve kterém roce?"

Děkujeme všem soutěžícím čtenářům za zájem, který projevili o lístky na premiéru dokumentárního filmu The Opera House. Film pojednává o stavbě nové budovy Metropolitní opery v New Yorku. (Podrobnosti o soutěži i o filmu můžete nalézt ZDE.)

Z celkem 67 soutěžících byli vylosováni paní Marie Hrabánková a pan Vojtěch Pilař. Oba dostávají po dvou vstupenkách na premiéru filmu.

Správná odpověď zní: Prvním pěvcem, který sólově vystoupil na prknech Metropolitní opery, byl Karel Burian. Jednalo se o operu Tannhäuser Richarda Wagnera, uvedenou 30. listopadu 1906, kde Burian ztvárnil hlavní roli.  Více si můžete přečíst v článku Karel Burian alias Carl Burrian.

Mnozí soutěžící jmenovali i jiné české pěvce, nejčastěji Emu Destinovou a Evu Urbanovou. Obě slavné pěvkyně v Metropolitní opeře skutečně vystoupily, ale Ema Destinová v roce 1908, tedy dva roky po debutu Karla Buriana a teprve 90 let poté i Eva Urbanová.

Sláva vítězům a čest poraženým! Těšíme se brzy v další soutěži Opery Plus…

Komentáře. Respektujte prosím pravidla diskuze.

Please Login to comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Upozornit na