Výrobce hudebních nástrojů Amati – Denak dluží téměř 140 milionů

Výrobce hudebních nástrojů Amati - Denak dluží věřitelům téměř 140 milionů korun. Svůj úpadek chce firma řešit reorganizací. Vyplývá to z vyjádření firmy v insolvenčním řízení. Soud zahájil řízení na návrh zaměstnanců, kterým firma dluží mzdy, v polovině září.
Amati-Denak Kraslice (archiv OP)

Dlužník eviduje k dnešnímu dni (7. října) splatné peněžité závazky vůči zajištěným věřitelům ve výši 110,854.514,39 Kč, závazky vůči nezajištěným věřitelům ve výši 20,386.158,59 Kč a 237.500 eur (zhruba 6,1 milionu Kč) a závazky vůči zaměstnancům ve výši 2,194.292 Kč,” uvádí ve vyjádření Amati – Denak.

Největším věřitelem firmy je UniCredit Bank, které Amati dluží jistinu 95,4 milionu korun a další miliony jako příslušenství. Přes 15,4 milionu pak světoznámý výrobce hudebních nástroj dluží na sociálním pojištění zaměstnanců.

O řešení úpadku by se podle návrhu vedení firmy, jejímž většinovým vlastníkem je britská společnost Geneva Brasswind, mělo rozhodnout až po schůzi věřitelů. Do té doby navrhne způsob reorganizace.

Společnost Amati – Denak měla v posledních letech zhruba 200 zaměstnanců. Část jich v poslední době propustila a nyní má firma 149 zaměstnanců. V posledních měsících ale lidem už nestíhala vyplácet mzdy. Právě zaměstnanci pak podali návrh na vyhlášení konkurzu.

Výrobce hudebních nástrojů ještě v roce 2017 vykázal zisk ve výši téměř 2,2 milionu korun. Vloni měla firma obrat 105,6 milionu korun.

Mohlo by vás zajímat


Komentáře. Respektujte prosím pravidla diskuze.

Please Login to comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Upozornit na