Výroční koncert Jednoty pro zvelebení hudby v Čechách

Jednota pro zvelebení hudby v Čechách uspořádá jako každý rok výroční koncert, a to v Koncertním sále Pražské konzervatoře ve středu 18. března 2020 od 19:00 hodin.
Pražská konzervatoř (zdroj wikipedia.org foto VitVit)

První část koncertu je věnována prezentaci nového klavírního křídla Steinway, který bylo pořízeno díky zřizovateli MHMP. Společně s klavírem stejné značky, který věnoval v roce 2011 škole pan Vladimír Kovář, bude uvedeno dílo W. A. Mozarta Koncert pro dva klavíry a orchestr Es dur v interpretaci špičkových umělců a zároveň i pedagogů Pražské konzervatoře Ivo Kahánka a Martina Kasíka za doprovodu Smyčcového orchestru Pražské konzervatoře.

V úvodu druhé části večera bude představen nový hoboj francouzské značky Marigaux, který Pražské konzervatoři darovala Nadace ČEZ společně s MHMP. Následovat bude kantáta Te Deum, op. 103 někdejšího ředitele školy Antonína Dvořáka v provedení sólistů Marie Fajtové, Jiřího Brücklera, Smíšeného sboru školy se sbormistrem Markem Valáškem a Symfonického orchestru Pražské konzervatoře pod vedením Miriam Němcové.

Mohlo by vás zajímat