Zahájení předprodeje na Pražské jaro doprovázely i letos technické problémy

Internetový předprodej vstupenek na 71. ročník festivalu Pražské jaro, který začal dnes přesně v deset hodin dopoledne, provázely problémy. Zatímco stránka www.festival.cz nabízela vstupenky a informace bez problémů, web společnosti Colosseum, zajišťující technologicky prodej vstupenek, nezvládal nápor zájemců. Problém se podařilo odstranit zhruba po 45 minutách, uvedl mluvčí Pražského jara Pavel Trojan.

“V současné době po restartování již systém funguje,” sdělil P. Trojan hodinu před polednem. Internetový předprodej vstupenek krátce po spuštění kolaboval, příčinou byly přetížené servery. Podobná situace nastala i před dvěma lety.

ilustrační foto (archiv)
ilustrační foto (archiv)

Bez problémů byl zahájen prodej fyzických vstupenek na přibližně 90 prodejních místech po celé České republice a přímo v pokladně Pražského jara v Rudolfinu, kde se vytvořila fronta několika desítek lidí.

O festival je v posledních letech velký zájem. Návštěvnost předchozího 70. ročníku byla přibližně 93 procent a za vstupenky lidé utratili zhruba 23 milionů korun. Na 69. ročníku se festival vyprodal z 94 procent a zájemci za lístky zaplatili 24 milionů korun. O rok dříve to bylo 22,5 milionu korun a vyprodáno bylo z 93 procent. Ještě v roce 2010 byla návštěvnost o deset procent nižší.

Mohlo by vás zajímat


Napsat komentář