Závěrečné koncerty Komorní filharmonie Pardubice ovládnou housle

Komorní filharmonie Pardubice uzavře sezonu s houslovým virtuózem Milanem Al-Ashhabem. Koncerty zvané Symfonické finále se uskuteční 6. a 8. června 2022 od 19:00 hodin v Sukově síni Domu hudby.

Milan Al-Ashhab a Česká Sinfonietta - Smetanova Litomyšl 2021 (foto František Renza)
Milan Al-Ashhab (foto František Renza)

„Naši posluchači si možná vybaví, že houslovými koncerty jsme sezonu začínali, a tak je příhodné, že houslemi ji také uzavřeme. Zatímco v září byl naším hostem známý český houslista Pavel Šporcl, nyní se u nás představí houslový virtuóz Milan Al-Ashhab. Jeho jméno sice ještě není veřejnosti tak známo, ovšem je jen otázkou času, kdy tak bude, protože co se týče jeho četných úspěchů a kvalit, rozhodně vyniká mezi houslisty nastupující generace. Pro naše závěrečné koncerty nastudoval Milan Al-Ashhab Čajkovského houslový koncert D dur. V druhé polovině koncertu ještě zazní pod taktovkou šéfdirigenta Stanislava Vavřínka Bartholdyho ‚Skotská‘ symfonie,“ uvedla tisková mluvčí Andrea Žeravíková.

Prodej předplatného na novou sezonu stále probíhá. Dosavadní abonenti mají svá místa v rezervaci a do pátku 10. června ještě stále mohou přednostně obnovit své abonmá. Neobnovená místa pak budou automaticky uvolněna od pondělí 13. června a začne prodej předplatného novým zájemcům. V nabídce je výhodné předplatné na tzv. Velký cyklus 10 koncertů, Malý cyklus 5 koncertů a také dětský cyklus 3 matiné pro děti a rodiče.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

Mohlo by vás zajímat


0 0 vote
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments