Zítra se koná 16. ročník Mladého klavíru

V sobotu 3. prosince 2022 se od 10:00 hodin koná 16. ročník mezinárodní soutěžní přehlídky laureátů klavírních soutěží Mladý klavír Pražské konzervatoře 2022.

Koncertní sál Pražské konzervatoře (zdroj Mladý klavír)
Koncertní sál Pražské konzervatoře (zdroj Mladý klavír)

Účastníci mezinárodní soutěžní přehlídky laureátů klavírních soutěží Mladý klavír Pražské konzervatoře musí být ve věku 12–18 let. Podmínkou účasti je předchozí významné umístění na některé z českých nebo zahraničních klavírních soutěží. Soutěžící přednesou libovolný program v rozsahu 12–20 minut. Výkony bude hodnotit odborná porota: Prof. Avedis Kouyoumdjian (předseda), MgA. Martin Kasík, Ph.D., MgA. Milan Langer, MMus. Libor Nováček a MgA. Michal Rezek, Ph.D.

Na závěr přehlídky obdrží každý soutěžící Diplom za účast a malý dárek od firmy Musica Gioia. Porotou vybraní nejlepší účastníci budou nositeli titulu Laureát Mladého klavíru Pražské konzervatoře 2022 a vystoupí na koncertě laureátů 1. dubna 2023 v Koncertním sále Pražské konzervatoře. Firma Unicorn věnuje hlavní cenu v hodnotě 5.000 Kč pro účastníka zvoleného jako Talent Mladého klavíru 2022. Vybraní laureáti získají další hodnotné ceny, peněžní poukázky na nákup hudebnin a bezplatnou účast na Mezinárodních letních klavírních kurzech Pražské konzervatoře 2023, které se konají 2.–12. července 2023.

Mezinárodní soutěžní přehlídka laureátů klavírních soutěží Mladý klavír se uskuteční v Koncertním sále Pražské konzervatoře. Vstup je volný.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments