Změny v uznávání testů budí rozpaky

Pořadatelé hudebních festivalů se stavějí k zamýšlené změně v uznávání testů na covid-19 různě. Někteří s návrhem, aby se přestaly u hromadných akcí uznávat výsledky antigenních testů, bezvýhradně souhlasí. Jiní říkají, že si politici berou kulturu jako rukojmí, další navrhují, aby vláda účastníkům akcí proplácela vstupenky, které jim kvůli vládním opatřením mohou propadnout.

Ilustrační foto (zdroj Freepik)
Ilustrační foto (zdroj Freepik)

Hlavní hygienička Pavla Svrčinová dnes řekla, že ministerstvo zdravotnictví na pátečním jednání vlády navrhne, aby od 22. listopadu na hromadných akcích nad 1000 osob nebyly uznávány antigenní testy na covid-19, jen testy PCR, případně potvrzení o prodělané nákaze nebo očkování. Na menších akcích budou antigenní testy nadále možné. Zpřísnění pro hromadné akce bylo podle Svrčinové projednáno s kulturní obcí. Podmínky budou platit od 1. prosince.

Pořadatelé festivalů se shodují, že míra chaosu je stále stejná a poukazují na to, že rozhodně nejde o opatření, které by bylo dohodnuté s kulturní obcí. Situaci považují za důsledek arogantního přístupu navrhovatelů, kteří nerozumí logistickým problémům s kontrolou návštěvníků. Velká část lidí za těchto podmínek totiž raději zůstane doma. Mají dojem, že se kultura všeobecně stala tak trochu rukojmím politiků, kteří se bojí přijmout nepopulární opatření a vyhlásit povinné očkování. Mnozí si myslí, že jakékoliv další omezení konání kulturních hromadných akcí zhorší již tak složitou situaci v kultuře a poukazují na fakt, že tento sektor od pomalého rozjezdu v polovině roku své diváky neustále kontroluje. Opatření považují za způsob, jak konání hromadných akcí s vyšším počtem osob opět zastavit. Představu, že toto opatření zvýší počet očkovaných osob, označují za lichou.

Další pořadatelé se k plánovaným opatřením vlády, podle kterých nebude od 22. listopadu 2021 akceptovatelný antigenní test, staví s pochopením, podle nich jde hlavně o bezpečnost návštěvníků. Dodávají, že je toto opatření stále lepší než ta z minulého roku, kdy zůstala kultura zcela uzavřená.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

Mohlo by vás zajímat


0 0 vote
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments