ZUŠ Open doprovodí koncerty různých žánrů, divadelní představení a taneční vystoupení

Koncerty různých žánrů, ale i divadelní představení a taneční vystoupení doprovodí v Olomouckém kraji festival základních uměleckých škol ZUŠ Open. Hlavní akce jsou soustředěny na 1. června. V Olomouci se ZUŠ z města, ale i širokého okolí představí na celodenní open air akci na Horním náměstí, v Přerově se vydají malí muzikanti z kapel, souborů a orchestrů přímo do ulic města. Zapojí se i další umělecké školy napříč celým krajem. Přehlídka se letos koná posedmé.
Tisková konference ZUŠ Open 2023 – Magdalena Kožená (foto Zdeňka Hanáková)
Tisková konference ZUŠ Open 2023 – Magdalena Kožená (foto Zdeňka Hanáková)

Olomouckého programu se podle pořadatelů zúčastní i patronka ZUŠ Open Magdalena Kožená, která 1. června od 11:30 hodin vystoupí společně se Smyčcovým orchestrem ZUŠ Uničov, Společným smyčcovým orchestrem ZUŠ Olomouckého kraje a Společným pěveckým sborem ZUŠ Olomouckého kraje. “Akce se koná pod taktovkou olomoucké ZUŠ Iši Krejčího a zapojí se do ní téměř dvacítka dalších škol z celého kraje,” uvedla Silvie Marková.

Uměním v podání nejmladších umělců budou žít během festivalu i další města v regionu. “Například ZUŠ Němčice nad Hanou pozve 28. května na Zámeckou slavnost, v Přerově se 1. června vydají malí muzikanti z kapel, souborů a orchestrů z místní ZUŠ přímo do ulic města. Litovelská ZUŠ na 30. a 31. května spojila síly se ZUŠ z Bystřice nad Pernštejnem a zve na náměstí Přemysla Otakara na bohatý hudební program od dechovky po komorní koncerty,” uvedla Marková.

Zábřeh na Šumpersku plánuje festivalový program na 24. května do domu dětí a mládeže, o dva dny později se ve městě uskuteční tradiční vystoupení žáků smyčcového oddělení před Levandulovou kavárnou. “Žáci ZUŠ Šumperk zamíří 2. června do Sadů 1. máje, které zaplní hudbou, tancem, divadlem i výtvarným uměním. Součástí programu bude i hudební průvod městem,” doplnili pořadatelé.

V letošním roce trvá festival poprvé s ohledem na velké množství akcí dva týdny, od 21. května do 4. června. Žáci jednotlivých škol se představí nejen na krajských přehlídkách, ale i na stovkách individuálních akcí v každém kraji. Cílem festivalu je nejen představit práci jednotlivých ZUŠ, ale upozornit i na nenahraditelnou roli uměleckého vzdělávání. ZUŠ v České republice aktuálně navštěvuje téměř 250.000 žáků a studentů. Dlouhodobým posláním festivalu je také podpořit spolupráci mezi jednotlivými školami napříč regiony a rozvíjet vzájemnou inspiraci.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments