Zuzana Marková s hosty vystoupí na nedělním adventním koncertu

Na čtvrtou adventní neděli si přední česká sopranistka Zuzana Marková pro své příznivce přichystala koncert na Novoměstské radnici v Praze. Jejími hosty budou mladí pěvci Emma Balunová a Vojtěch Pelka, na klavír budou doprovázet Lukáš Klánský a Ahmad Hedar.

Zuzana Marková (zdroj Nachtigall Artists)
Zuzana Marková (zdroj Nachtigall Artists)

Repertoár Zuzany Markové se točí zejména kolem italských oper: ve světové konkurenci se dokázala prosadit jako Gilda, Violetta či Lucie z Lammermooru. Je vyhledávanou hvězdou v řadě italských divadel (Benátky, Florencie, Janov, Řím, Palermo, Neapol, Turín), miluje ji publikum v Pařížské opeře, ve Vídeňské státní opeře, Berlínské státní opeře či v Los Angeles. A právě árie a scény z oper Belliniho a Donizettiho, tedy vrcholného italského belcanta, budou na programu pátečního koncertu.

Zuzana Marková se se svým manželem, italským dirigentem Giacomo Sagripantim věnují podpoře mladých pěveckých talentů, stejně tak, jako pořádající Spolek přátel hudebních talentů. Společně si pod svá „ochranná křídla“ si na tomto koncertu vezmou a představí mladé pěvce, sopranistku Emmu Balunovou a kontratenoristu Vojtěcha Pelku, studenty Deylovy konzervatoře. Ti se představí v áriích z opera Wolfganga Amadea Mozarta.

Zuzana Marková (foto Petr Dyrc)
Zuzana Marková (foto Petr Dyrc)

Doprovod pěvcům zajistí uznávaný klavírista Lukáš Klánský a Ahmad Hedar, vyhledávaný korepetitor a nositel ceny za vynikající klavírní doprovod na Mezinárodní pěvecké soutěži Antonína Dvořáka v Karlových Varech.

Koncert se odehraje v neděli 19. prosince v sále pražské Novoměstské radnice. Vstupenky jsou k zakoupení na stránkách agentury Nachtigall Artists.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

Mohlo by vás zajímat


0 0 vote
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments