Opera PLUS
  • Recenze
  • Rozhovory
  • Zprávy
  • Chystá se
  • Tanec
  • Inzerce
  • Operní panorama
  • Soutěže
    • Výherci soutěží
  • Encyklopedie
  • O nás
  • Více
    • Album týdne
    • Čtenářský blog
    • Filmová Hudba
    • Klasika
    • Lifestyle
    • Osobnosti
    • Portréty
    • Postřehy
    • Publicistika
    • Seznamte se
    • Soudobá Hudba
    • Stará Hudba
    • Týden s Tancem
Čtení Slovenská filharmonie odvysílá dva koncerty bez publika
sdílejte:
Opera PLUSOpera PLUS
Font ResizerAa
Mobilní menu Opera PLus
  • Recenze
  • Rozhovory
  • Zprávy
  • Chystá se
  • Tanec
  • Inzerce
  • Operní panorama
  • Soutěže
  • Encyklopedie
  • O nás
    • Album týdne
    • Čtenářský blog
    • Filmová Hudba
    • Lifestyle
    • Osobnosti
    • Portréty
    • Publicistika
    • Seznamte se
    • Soudobá Hudba
    • Stará Hudba
    • Klasika
    • Postřehy
    • Týden s tancem
Napište nám
data-width="" data-height="" data-small-header="false" data-adapt-container-width="true" data-hide-cover="false" data-show-facepile="true">
Opera PLUS
Připojte se k největší komunitě klasické hudby Přihlásit se
Sledujte nás
© Opera PLUS 2025 - Všechna práva vyhrazena
Chystá seHudbaKlasikaPR ZprávyZe světaZprávy

Slovenská filharmonie odvysílá dva koncerty bez publika

Slovenská filharmonie připravila na konec ledna 2021 dva online koncerty bez publika - klavírní recitál Bohdana Kovala a Symfonický koncert s českým dirigentem Petrem Altrichterem. Koncerty budou odvysílány v úterý 26. a pátek 29. ledna vždy v 19:00.

PRredakce
Publikováno 22/01/2021
sdílejte:
2 minut čtení
sdílejte:
Bohdan Koval (zdroj TZ)

Na úterním komorním koncertě se představí mladý ukrajinský klavírista Bohdan Koval. Klavír studoval na Ukrajině a své magisterské studium dokončil na Akademii umění v Banské Bystrici, kde dále pokračuje v doktorandském studiu pod vedením profesora Mariana Lapšanského. Bohdan Koval se úspěšně zúčastnil mnoha mezinárodních klavírních soutěží a absolvoval mistrovské kurzy u předních klavíristů jako Andrzej Jasiński a Vadym Kholodenko. V jeho podání uslyšíme 11 etud ve formě starých tanců, Op. 19 od u nás téměř neznámého autora Viktora Kosenka, který patří k nejvýznamnějším ukrajinským skladatelům, pedagogům a klavíristům 1. poloviny 20. století.

Na pátečním symfonickém koncertě se představí český fagotista Jan Hudeček. Se Slovenskou filharmonií uvede Koncert pro fagot a orchestr českého skladatele Jiřího Pauera. Koncert pro fagot složil jako absolventskou skladbu na AMU v roce 1949. Premiéra zazněla o rok později a v roce 1952 byl koncert zařazen do programu České filharmonie. Dnes je uváděn po celém světě.

Program koncertu doplní hudba z opery Čert a Káča Antonína Dvořáka a Symfonie č. 4 c mol „Tragická“, D 417 Franze Schuberta. Program zazní v nastudování českého dirigenta Petra Altrichtera, stálého hosta Slovenské filharmonie.

Záznam recitálu Bohdana Kovala bude k dispozici v úterý 26. ledna v 19:00, livestream koncertu Slovenské filharmonie s Petrem Altrichterem začne v pátek 29. ledna v 19:00. Oba koncerty budou vysílány na stránkách videoarchivu SF.

TémataBohdan KovalPetr AltrichterSEZSlovenská filharmónia
Sdílet článek
Facebook email zkopíruj odkaz vytisknout
sdílejte:
Předchozí článek Nové signály v tanečních filmech 420PEOPLE
Další článek FOK dokončil seriál Orchestr bez pódia. Příznivce si našel i při výuce hudební výchovy
5 1 hlasovat
Ohodnoťte článek
Odebírat
Přihlášení
Upozornit na
guest
guest
0 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Opera PLUSOpera PLUS
Sledujte nás
© 2025 Opera PLUS
wpDiscuz
Vítejte zpět!

Přihlášení k účtu

Username or Email Address
Password

Zapomenuté heslo?

Not a member? Sign Up