Artemis Quartett čelí klíčovým změnám

Současní členové německého světově uznávaného smyčcového kvarteta se rozcházejí. Eckart Runge a Anthea Kreston oznámili svůj odchod během května následujícího roku.
Artemis Quartett, Stehen im Kreis (foto Nikolaj Lund)

Není obvyklé, aby z ansámblu naráz odešla hned polovina členů. V tomto případě odchází z kvarteta zakládající člen a violoncellista Eckart Runge s houslistka Anthea Kreston. Zůstávající členové, houslistka Vineta Sareika a violista Gregor Sigl, plánují těleso udržet pod stejným jménem a musí si tak do jara následujícího roku najít nové spoluhráče, kteří budou schopní udržet vysokou laťku interpretační kvality dosavadního ansámblu. Navíc, příští rok 2019 čeká berlínské kvarteto třicetileté výročí. Nové obsazení Artemis Quartettu bude oznámeno na podzim tohoto roku.

Eckart Runge uvedl: „Bylo mi ctí spolupracovat s mnoha skvělými kolegy a partnery, sdílet s nimi i s publikem jedinečný repertoár kvarteta po dlouhou část mého uměleckého života a jsem za to velmi vděčný.“

Artemis Quartett prošel personálními změnami již několikrát za posledních deset let. V roce 2007 odešli zakládající členové Heime Müller a Volker Jacobsen, vystřídali je Gregor Sigl a Friedemann Weigle. V roce 2012 odešla první houslistka Natalia Prishepenko a na její místo nastoupila Vineta Sareika. Na místo zesnulého Friedemanna Weigleho v roce 2016 nastoupila  Anthea Kreston.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky