Bonsoir, monsieur Belcanto! Juan Diego Flórez představil v Praze francouzský repertoár

 1. 1
 2. 2

Aktualizováno 

L’amour! Kratší a výstižnější název si peruánský tenorista Juan Diego Flórez pro svůj nový nahrávací projekt a následné turné snad ani zvolit nemohl. Tématem většiny árií francouzského operního repertoáru, pro který se pěvec tentokrát rozhodl, jsou samozřejmě milostné radosti i strasti hrdinů z děl od Boieldieuovy Bílé paní až po Massenetova Werthera. Ona titulní láska se však zřejmě týká hlavně samotného Flóreze a jeho vztahu k hudbě autorů této jazykové oblasti. Současný rossiniovský pěvec číslo jedna, ale také nepřekonatelný interpret Belliniho a Donizettiho lyrických tenorových úloh totiž nepochybně cílevědomě směřuje k rozšíření svého pole působnosti.

 1. 1
 2. 2

Hodnocení

Vaše hodnocení - J.D.Flórez & PKF -Ch.Franklin (Praha 22.12.2014)

[Celkem: 0    Průměr: 0/5]

Mohlo by vás zajímat


Reakcí (8) “Bonsoir, monsieur Belcanto! Juan Diego Flórez představil v Praze francouzský repertoár

 1. Byl to skutečně nádherný večer, ačkoli pěvec byl zjevně mírně nachlazený – asi na dvou místech mu v pianech zadrhl hlas, lehounce pokašlával a ani ta vysoká C V Ah mes amis nebyla tak samozřejmá a lehká, jak bývají. O to větší obdiv mu patří – bylo vidět, že JDF nemá jen “talent od pánaboha”, ale taky úžasnou techniku, která mu pomáhá tyhle situace zvládat. Mimochodem, pokud jde o ten potlesk po prvních taktech árie – myslím, že by se byl ozval i dřív, jen jsme si nebyli jistí, zda se to “patří” tleskat jako na popovém koncertě ;-)

 2. “nutno kvitovat, že pozorní posluchači odměnili Flórezovo slavné číslo aplausem už po jeho prvních taktech.” Prosím??? Neznám větší trapnost, než když “poučené” publikum dá najevo: Ano, tuhle árii z (doplňte)známe taky.
  ronniev: Ne, “nepatří” se to. (Jedinou, ale i tak diskutabilní) výjimkou může být snad to, když třeba americká pěvkyně zařadí árii z Rusalky)

  Flórez byl samozřejmě skvělý.

  1. Na druhou stranu, šlo už o přídavky a Ah mes amis je Florezova nejproslulejší árie, takže myslím, že tady není potřeba potlesk tak jednoznačně odsuzovat. Během samotného koncertu se samozřejmě do hudby netleskalo, i když některé árie (přinejmenším Werthera a Romea) jsme “taky znali”, o “Au Mont Ida” nemluvě.

Napsat komentář