Bonsoir, monsieur Belcanto! Juan Diego Flórez představil v Praze francouzský repertoár

  1. 1
  2. 2

Aktualizováno 

L’amour! Kratší a výstižnější název si peruánský tenorista Juan Diego Flórez pro svůj nový nahrávací projekt a následné turné snad ani zvolit nemohl. Tématem většiny árií francouzského operního repertoáru, pro který se pěvec tentokrát rozhodl, jsou samozřejmě milostné radosti i strasti hrdinů z děl od Boieldieuovy Bílé paní až po Massenetova Werthera. Ona titulní láska se však zřejmě týká hlavně samotného Flóreze a jeho vztahu k hudbě autorů této jazykové oblasti. Současný rossiniovský pěvec číslo jedna, ale také nepřekonatelný interpret Belliniho a Donizettiho lyrických tenorových úloh totiž nepochybně cílevědomě směřuje k rozšíření svého pole působnosti.

  1. 1
  2. 2

Hodnocení

Vaše hodnocení - J.D.Flórez & PKF -Ch.Franklin (Praha 22.12.2014)

[Celkem: 0    Průměr: 0/5]

Mohlo by vás zajímat


8
Komentáře. Respektujte prosím pravidla diskuze.

Please Login to comment
5 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
ronniev

Byl to skutečně nádherný večer, ačkoli pěvec byl zjevně mírně nachlazený – asi na dvou místech mu v pianech zadrhl hlas, lehounce pokašlával a ani ta vysoká C V Ah mes amis nebyla tak samozřejmá a lehká, jak bývají. O to větší obdiv mu patří – bylo vidět, že JDF nemá jen “talent od pánaboha”, ale taky úžasnou techniku, která mu pomáhá tyhle situace zvládat. Mimochodem, pokud jde o ten potlesk po prvních taktech árie – myslím, že by se byl ozval i dřív, jen jsme si nebyli jistí, zda se to “patří” tleskat jako na popovém koncertě ;-)

helena

Merci JDF za skvělý koncert, merci RR za pohotovou recenzi. Pour mon âme… Soir prospère!

aleksandrs8

Zcela souhlasím, díky oběma zmíněným pánům. Večer to byl krásný, recenze v předvánočním shonu rekordně rychlá a fundovaná.

Pavel Simacek

“nutno kvitovat, že pozorní posluchači odměnili Flórezovo slavné číslo aplausem už po jeho prvních taktech.” Prosím??? Neznám větší trapnost, než když “poučené” publikum dá najevo: Ano, tuhle árii z (doplňte)známe taky.
ronniev: Ne, “nepatří” se to. (Jedinou, ale i tak diskutabilní) výjimkou může být snad to, když třeba americká pěvkyně zařadí árii z Rusalky)

Flórez byl samozřejmě skvělý.

ronniev

Na druhou stranu, šlo už o přídavky a Ah mes amis je Florezova nejproslulejší árie, takže myslím, že tady není potřeba potlesk tak jednoznačně odsuzovat. Během samotného koncertu se samozřejmě do hudby netleskalo, i když některé árie (přinejmenším Werthera a Romea) jsme “taky znali”, o “Au Mont Ida” nemluvě.

orlovsky

Male upresneni:
Florez nedebutoval v koncertni verzi Favoritky v Salcburku, nybrz v Opera de Monte-Carlo 12.12.2013 a nasledne se souborem z Monaka 18.12.2013 v parizskem Theatre des Champs Elysee.

orlovsky

A jeste se vloudila chybicka v nazvu arie:
Porquoi me réveiller?

Spravne ma byt
Pourquoi me réveiller?

Dobré dopoledne, děkujeme za upozornění, již jsme opravili.