Bouřlivák Sergej Polunin by měl konečně vystoupit v Praze

Tanečník Sergej Polunin by měl již 5. prosince 2021 vystoupit v karlínském Foru. Z důvodu protipandemických opatření bylo vystoupení Up, close & Personal několikrát odloženo. Kapacita hlediště by měla být cca 500 diváků, čili by se za dosavadních podmínek, kdy jsou kulturní akce omezeny na tisíc diváků, mělo představení konečně odehrát.

Sergej Polunin (foto Ivan Mudrov)
Sergej Polunin (foto Ivan Mudrov)

Téměř vyprodané představení pod názvem Up, close & Personal je inspirované legendárním tanečníkem a choreografem Vaclavem Nižinskym. Jeviště je pro tuto inscenaci, kde se představí tanečník Sergej Polunin, situované uprostřed sálu. Vystoupení bylo již třikrát odloženo z důvodu protipandemických opatření, mezitím se Poluninovi dokonce narodil syn Mir.

Ukrajinský rodák s ruským občanstvím je považován za enfanta terrible světové taneční scény. V patnácti letech, pravděpodobně kvůli traumatu z rozvodu rodičů, propadal alkoholismu a drogám. Neostýchá se na sociálních sítích zveřejňovat své kontroverzní názory. V roce 2018 na Instagramu vyzýval své baletní kolegy, aby „zmužněli“. Na základě opakovaných výzev na toto téma byl dokonce odstraněn z inscenace Labutí jezero v Pařížské opeře, kde měl zastávat roli Prince. V roce 2019 veřejně vyzýval k „plácnutí tlusťocha, aby trochu shodil“. Prý totiž nemá rád lenost. Ostatně své ruské občanství získal deset dní po zveřejnění fotografie s vytetovanou podobiznou Vladimira Putina na své hrudi. Komentoval to slovy: „Jsem rád, že jsem se stal Rusem, abych se mohl postavit proti zlu a bezskrupulózním revolucionářům, kteří osnují válku na Ukrajině a v Gruzii a v mnoha dalších zemích.“

Světovou senzací se stal v roce 2014 taneční klip Take Me To Church na hudbu irského hudebníka Hoziera, který Polunin vytvořil společně s Davidem LaChapellem. Dále například vystoupil v novém hudebním klipu na skladbu In Your Room skupiny Depeche Mode z roku 1993. V italské Ravenně uvedl své nejnovější dílo, na jehož výsledné podobě se výrazně podíleli také čeští tvůrci, bratři Bubeníčkové.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

Mohlo by vás zajímat


5 1 vote
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments