Sergej Polunin si v pařížské Opeře nezatančí

Zdá se, že Sergej Polunin je opět středem zájmu médií kvůli novým skandalizujícím činům, které má nejen na svědomí, ale zároveň je směle šíří po sociálních sítích. Po tetování s Putinovým portrétem přišly na řadu sexistické a homofobní výroky. Pařížská Opera kvůli tomu zrušila plánované angažmá tohoto světoznámého tanečníka v inscenaci Labutího jezera.
Sergei Polunin (zdroj FB S. Polunin / foto © Jonathan Frantini)

Ještě ve čtvrtek 10. ledna 2019 oznamovalo vedení Pařížské opery, že Sergej Polunin je zván jako hostující umělec coby princ Siegfried v Labutím Jezeře. Jen o dva dny později oznámila umělecká vedoucí divadla, Aurélie Dupont, že Polunin v Pařížské opeře hostovat nebude. Podle New York Times Aurélie Dupont uznala, že Polunin je nejvýznamnějším tanečníkem své generace, ale jeho veřejné homofobní a sexistické výroky nekorespondují s jejími hodnotami či hodnotami instituce, kterou reprezentuje.

Tanečníci z Pařížské opery v tomto ohledu drží za jedno. Adrien Couvez, člen baletu, k tomu dodal na Twitteru: “Naše společenství zastává hodnoty, jako jsou respekt a tolerance. Tento člověk s námi nemá nic společného.”

V poslední době šokoval Polunin řadu svých fanoušků obdivnými výroky o Vladimiru Putinovi, které zpečetil tetováním Putinova portrétu na své hrudi.

Sergej Polunin předvádí své tetování s portrétem Putina (zdroj Instagram SP)

Polunin je sice vylučován z různých projektů za své chování, ale od doby co dělá sklandály, se mu znásobil počet pracovních nabídek. Před časem publikovala společnost Equinox Fitness reklamní video, ve kterém účinkuje Polunin, na základě nedávných skandálů ho však zase po několika dnech opět stáhla.

Balet pařížské opery reagoval na Poluninovy sexistické a homofobní výroky: “Pochlapte se, všichni muži, kteří tančíte balet. Na scéně už jedna baletka je, není nutné, aby byly dvě. Muž by měl být mužem a žena ženou. Mužská a ženská energie vytvářejí rovnováhu. Proto máte koule,” napsal Polunin v prosinci na svém instagramovém účtu.

Minulý týden se tanečník v příspěvku na sociální sítí zaměřil i na lidi silnější postavy a vyzval veřejnost, aby je fackovala pokaždé, když je uvidí. “Pomůže jim to a povzbudí je to, aby zhubli,” dodal. Příspěvek později smazal.

Nyní 29letý Polunin se proslavil už v devatenácti, kdy se stal nejmladším sólistou Anglického královského baletu. V roce 2012 však oznámil, že s tancem končí a chce se věnovat herectví. Nakonec ale zamířil do Ruska, kde získal občanství, a dál tančí.

Hvězda světového baletu má letos vystoupit i v Praze, kde bude v dubnu k vidění Poluninovo představení Satori.

Mohlo by vás zajímat


Komentáře. Respektujte prosím pravidla diskuze.

Please Login to comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Upozornit na