Český spolek dvouplátkových nástrojů připravil program na propojení komunity a šíření osvěty

Český spolek dvouplátkových nástrojů připravil v roce 2022 dvouplátkové projekty za účelem edukace mladých hobojistů a fagotistů, propojení komunity a šíření osvěty.
Clara Dent Bogányi (zdroj Clara Dent Bogányi)
Clara Dent Bogányi (zdroj Clara Dent Bogányi)

Jedním z projektů je Česká dvouplátková akademie 2022, v rámci které se uskuteční čtyři koncerty. Posluchači se mohou těšit i na Cimbálovou muziku České filharmonie, která na zámku Ratajích nad Sázavou vystoupí se sólistkou Janou Brožkovou a Ondřejem Roskovcem, na cimbál bude hrát Markéta Riesová.

Během akademie budou vyučovat Ondřej Roskovec, Tomáš Františ, Vladislav Borovka (rozhovor s Vladislavem Borovkou si můžete přečíst zde) a část týdne také Jana Brožková a Jiří Zelba. České lektory letos doplní Bence Bogányi (fagot) a Clara Dent Bogányi (hoboj).

Během akademie proběhne masterclass hobojisty Robertase Beinarise. Přihlásit se mohou přednostně členové spolku.

25. dubna 2022 proběhne benefiční koncert Dvouplátky pomáhajíkterého je možné se zúčastnit jako interpret, i jako posluchač. 

V letošním roce spolek také připravuje nový projekt „Mladí mladým“, který má za úkol podnítit častější setkávání mladých a výrazně talentovaných hobojistů a fagotistů s mladšími vrstevníky. 

3. prosince 2022 proběhne České dvouplátkové sympozium, kdy se návštěvníci mohou těšit na výstavu hudebních nástrojů, přednášky či masterclass Sophie Dervaux

Činnost Českého spolku dvouplátkových nástrojů je možné podpořit podáním přihlášky a zaplacením členského příspěvku (nutné uhradit do 15. dubna 2022).

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments