Daniel Barenboim se po zdravotní pauze opět chopí taktovky

Osmdesátiletý argentinsko-izraelský pianista a dirigent ruského původu Daniel Barenboim vystoupí dvakrát v Berlíně po přerušení činnosti kvůli vážnému neurologickému onemocnění.

Daniel Barenboim (zdroj Daniel Barenboim)
Daniel Barenboim (zdroj Daniel Barenboim)

Světoznámý dirigent a klavírista Daniel Barenboim, který se v říjnu kvůli nemoci stáhl z koncertní činnosti, se opět ujme taktovky na dvou novoročních koncertech. 31. prosince a 1. ledna bude dirigovat Beethovenovu Devátou symfonii.

V říjnu Barenboim uvedl, že v nadcházejících měsících upustí od některých svých koncertních aktivit, zejména dirigentských, poté, co mu bylo diagnostikováno vážné neurologické onemocnění. Osmdesátiletý Barenboim letos ze zdravotních důvodů zrušil řadu koncertů.

“Můj zdravotní stav se v posledních měsících zhoršil a bylo mi diagnostikováno vážné neurologické onemocnění. Musím se nyní co nejvíce soustředit na svou fyzickou pohodu,” napsal tehdy na Twitteru.

Barenboim se narodil v Argentině do židovské rodiny. Svou hvězdnou kariéru započal jako desetiletý klavírista vystupující na mezinárodní scéně. Jako teenager se přestěhoval do Izraele a později se stal předním dirigentem. Spoluzaložil nadaci a orchestr na podporu spolupráce mladých hudebníků z Izraele a arabských zemí. Založil také Barenboim-Said Akademie v Berlíně, která vychovává nadané hudebníky především z Blízkého východu a severní Afriky.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments