Daniel Barenboim se vrací do La Scaly

Zdravotní stav Daniela Barenboima nebyl v posledních měsících nejlepší a dirigent se rozhodl zrušit některé další závazky a odpočívat – nyní bylo oznámeno, že v nejbližších dnech bude dirigovat koncerty v La Scale.
Daniel Barenboim (foto Paul Schirnhofer)
Daniel Barenboim (foto Paul Schirnhofer)

Na podzim 2022 Daniel Barenboim omezil některé své aktivity a dokonce zrušil ze zdravotních důvodů narozeninový koncert ke svým osmdesátým narozeninám v Berlínské státní opeře, na kterém měl vystoupit s dirigentem Zubinem Mehtou a Staatskapelle Berlin. Na začátku ledna 2023 odstoupil kvůli zhoršujícímu se zdraví z funkce generálního hudebního ředitele Berlínské státní opery, ve které působil od roku 1992.

Nyní bylo oznámeno, že poprvé po sedmi letech bude dirigovat orchestr italské La Scaly, nahradí tak Daniela Hardinga, který odletěl řešit rodinné problémy.

Koncerty proběhnou 15., 16. a 18 února, na programu jsou Mozartovy symfonie č. 39 Es dur KV 543, č. 40 g moll KV 550 a č. 41 C dur KV 551 “Jupiter”. Z koncertu konaného 16. února bude pořízen audiovizuální záznam, koncert konaný 18. února bude živě přenášen na LaScalaTv.

Zdroj info: autorský článek

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


5 1 vote
Ohodnoťte článek
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments