Dokument o uplynulé sezóně Opery Národního divadla a Státní opery

Po úspěšném odvysílání inscenace Sternenhoch autora Ivana Achera v rámci série #kulturažije nabídne Opera Národního divadla a Státní opera v pátek 17. 4. od 22:00 hodin divákům internetové televize Mall.tv časosběrný dokument o loňské sezoně.
B. Smetana: Libuše – Národ sobě (zdroj ND)

Dílo režijně a scenáristicky zpracovala slovenská režisérka Blažena Hončarivová pod odborným dohledem dramaturgyně obou souborů Jitky Slavíkové. Čtyřicet pět minut dlouhý sestřih toho nejlepšího zahrnuje ukázky z operních premiér a koncertů včetně rozhovorů s umělci a zástupci inscenačních týmů. K vidění budou například na úryvky z Libuše, Fidelia, Lásky ke třem pomerančům nebo Zlata Rýna…

Také tentokrát bude možné během přenosu přispívat na dárcovské platformě Donio.cz.
Sto procent vybrané částky bude použito na uspořádání operního představení. To se uskuteční v září a bude věnováno těm, kteří stojí nyní v první linii, tedy zdravotníkům i všem záchranným složkám. Oba záznamy (Sternenhoch i dokument o sezoně 2018/2019) budou ke zhlédnutí zdarma po celou dobu mimořádných opatření na Mall.tv, stejně tak je možné po celou dobu jejich trvání přispívat částkou v libovolné výši.

 

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

Mohlo by vás zajímat