Hrozba vězení zažehnána. Montserrat Caballé dostala podmínku, zaplatit musí 7 milionů

Španělská operní pěvkyně Montserrat Caballé definitivně unikla hrozícímu vězení za daňové úniky. Musí ale zaplatit pokutu překračující částku 250.000 eur, tedy asi 6,8 milionu korun. Španělská justice tak dnes odsouhlasila dohodu uzavřenou před rokem dvaaosmdesátiletou sopranistkou s prokuraturou.

Montserrat Caballé (foto archiv)
Montserrat Caballé (foto archiv)

Montserrat Caballé přistoupila v rámci dohody i na symbolické šestiměsíční uvěznění, aby se vyhnula soudnímu procesu, uvedla agentura AFP. Umělkyně však do vězení nepůjde, protože pokud je předchozí trestní rejstřík odsouzeného neposkvrněný, proměňují se ve Španělsku uložené tresty do dvou let vězení na podmíněné.

Montserrat Caballé (foto archiv)
Montserrat Caballé (foto archiv)

Montserrat Caballé byla loni v dubnu obviněna, že v daňovém přiznání za rok 2010 zatajila příjem přibližně 500.000 eur. Před vyšetřovacím soudem 9. května ještě obvinění z daňových úniků odmítala. Vysvětlila, že v roce 2010 neměla trvalé bydliště v Barceloně, ale v Andoře, a proto prý španělským berním úřadům nic nedluží. Do Španělska údajně jezdila pouze k lékaři. Krátce poté se ale rozhodla dluh zaplatit.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

Mohlo by vás zajímat