Kultura v srdci Prahy 2020

Jednota pro zvelebení hudby v Čechách pořádá 8. ročník festivalu Kultura v srdci Prahy. Festival se bude konat od 22. října do 1. prosince v koncertním sále Pražské konzervatoře.
Kultura v srdci Prahy (foto archiv)

Zahajovací koncert proběhne 22. října 2020 v 19 hodin v podání Symfonického orchestru Pražské konzervatoře a klavíristy Přemysla Berka pod taktovkou Huby Holloköi (HU). V programu bude zastoupen Brahms, Čajkovský, Dvořák, Kodály a Rachmaninov.

Koncert k 10 letům spolupráce Pražské konzervatoře a New York University Steinhardt v dramaturgii Petra Nouzovského pod názvem Hudební most Praha-New York se uskuteční 27. října 2020 v 19 hodin

7. listopadu 2020 v 19 hodin nabídne Barokní orchestr s dirigentem Jakubem Kydlíčkem ve spolupráci s Pražským harfovým festivalem program Harfové soirée. Těšit se můžeme na Isabelle Perrin, Tristan Le Govic (FR) a Barboru Plachou.

Na Laureátském koncertě se nám 12. listopadu 2020 v 19 hodin představí laureáti mezinárodních soutěží: Bohdana a Pavla Tesařovy – hoboj a housle, Jan Čmejla – klavír, Vladimír Jindra – zpěv, Martin Kot a Martin Šulc – akordeony.

Trio ve složení Radek Krampl – vibrafon, Ladislav Horák – akordeon a Vít Švec – kontrabas v programu Summit s uvedením nové generace bubeníků zahrají 19. listopadu 2020 v 19 hodin na akci pod názvem Vibrafonissimo.

Peruánská mše autorky Chabuca Granda v podání mladých talentů populární hudby proběhne 1. prosince 202 v 19 hodin v Divadle Na Rejdišti. Ke mši Misa Criola provedla hudební nastudování Alena Grillová, choreografii Adéla Hájková a režie se ujal Lukáš Pečenka.

0 0 vote
Ohodnoťte článek

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

Mohlo by vás zajímat


0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments