Letní Salcburk 2018: program zveřejněn

  1. 1
  2. 2
  3. 3


Opera na ČT art
Inscenaci Verdiho Maškarního plesu budou moci diváci zhlédnout v sobotu 18. listopadu 2017 od 20.20. Jedná se o slavnou inscenaci z Metropolitní opery se světovými interprety verdiovských partů. V záznamu (134 minut) z roku 1991 vystupují Luciano Pavarotti jako Gustav III. i americká sopranistka a jedna z nejlepších interpretek Verdiho partů nedávné epochy Aprile Millo jako Amelia, dále zpívají Leo Nucci jako Anckarström nebo Florence Quivar jako věštkyně Ulrika. Dirigentem představení byl James Levine a režisérem tradičně pojaté inscenace pak Piero Faggioni.


Operní humor
Známý americký novinář a redaktor Peter B. Greenough (1917–2006) se ve svém druhém svazku v roce 1956 stal manželem slavné americké operní divy, koloraturní sopranistky Beverly Sills (1929–2007). Jako její nadšený obdivovatel byl u všech jejích významných premiér a řady dalších představení. Když Beverly Sills s obrovským úspěchem zpívala Alžbětu I. v inscenaci Donizettiho opery Roberto Devereux v New York City Opera roku 1970, seděl o premiéře ve čtvrté řadě a bouřlivě aplaudoval.

Nadšené publikum již na konci druhého dějství (opera má tři) uspořádalo skvělému výkonu pěvkyně ovace ve stoje. Peter Greenough ale zůstal na místě a tleskal vsedě. Tu se k němu naklonil muž z řady za ním a zeptal se ho: „Nejste manžel Beverly Sills? Tak proč nevstanete a nekřičíte nadšeně jako ostatní?“ Žurnalista mu důstojně odpověděl: „Ano, jsem její manžel, ale nejsem její roztleskávačka, pane!“

  1. 1
  2. 2
  3. 3

Mohlo by vás zajímat


Komentáře “Letní Salcburk 2018: program zveřejněn

Napsat komentář