Letní Salcburk 2018: program zveřejněn

  1. 1
  2. 2
  3. 3


Opera na ČT art
Inscenaci Verdiho Maškarního plesu budou moci diváci zhlédnout v sobotu 18. listopadu 2017 od 20.20. Jedná se o slavnou inscenaci z Metropolitní opery se světovými interprety verdiovských partů. V záznamu (134 minut) z roku 1991 vystupují Luciano Pavarotti jako Gustav III. i americká sopranistka a jedna z nejlepších interpretek Verdiho partů nedávné epochy Aprile Millo jako Amelia, dále zpívají Leo Nucci jako Anckarström nebo Florence Quivar jako věštkyně Ulrika. Dirigentem představení byl James Levine a režisérem tradičně pojaté inscenace pak Piero Faggioni.


Operní humor
Známý americký novinář a redaktor Peter B. Greenough (1917–2006) se ve svém druhém svazku v roce 1956 stal manželem slavné americké operní divy, koloraturní sopranistky Beverly Sills (1929–2007). Jako její nadšený obdivovatel byl u všech jejích významných premiér a řady dalších představení. Když Beverly Sills s obrovským úspěchem zpívala Alžbětu I. v inscenaci Donizettiho opery Roberto Devereux v New York City Opera roku 1970, seděl o premiéře ve čtvrté řadě a bouřlivě aplaudoval.

Nadšené publikum již na konci druhého dějství (opera má tři) uspořádalo skvělému výkonu pěvkyně ovace ve stoje. Peter Greenough ale zůstal na místě a tleskal vsedě. Tu se k němu naklonil muž z řady za ním a zeptal se ho: „Nejste manžel Beverly Sills? Tak proč nevstanete a nekřičíte nadšeně jako ostatní?“ Žurnalista mu důstojně odpověděl: „Ano, jsem její manžel, ale nejsem její roztleskávačka, pane!“

Reklama
  1. 1
  2. 2
  3. 3

Mohlo by vás zajímat


1
Komentáře. Respektujte prosím pravidla diskuze.

Please Login to comment
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
fandorin

Domingo si prostě nedá pokoj. Management festivalů a operních divadel by měl mít rozum a přestat ho obsazovat do rolí, v kterých by měli dostat příležitost mladí a skuteční barytonisté.