Letošní cyklus Hybatelé rezonance otevře klavírista Jan Bartoš

Letošní cyklus Hybatelé rezonance otevře v pondělí 2. října 2023 recitálem v působivém prostředí Anežského kláštera v Praze klavírista Jan Bartoš s repertoárem své nové nahrávky z února 2023. Umělec nabídne například Sny Bedřicha Smetany nebo Osm preludií pro klavír Miloslava Kabeláče.
Jan Bartoš (zdroj Jan Bartoš)
Jan Bartoš (zdroj Jan Bartoš)

„Kabeláčovo silně humanisticky zaměřené dílo vědomě navazuje na skladatelský odkaz Bedřicha Smetany a Leoše Janáčka. Vždy jsem mezi těmito autory vnímal silnou vnitřní příbuznost. Paralely zahlédneme i v jejich uměleckých cestách. Byli nejen uznávanými skladateli, ale i respektovanými dirigenty a klavíristy,“ uvedl Jan Bartoš.

V osobitých recitálech představí 6. ročník cyklu Hybatelé rezonance koncerty čtveřici umělců, kteří uvedou program podle vlastního výběru. Druhý z podzimních koncertů bude v pondělí 6. listopadu patřit Jitce Čechové, jejíž program zahrnuje zkombinované skladby Vítězslava Nováka, Josefa Páleníčka, Leoše Janáčka, Jaroslava Ježka a Josefa Suka.

První jarní koncert příštího roku bude v rytmu jazzu. V pondělí 8. dubna 2024 sólově na Hybatelích rezonance vystoupí přední jazzový pianista Vít Křišťan. Naváže na Suitu Mandala premiérovanou s orchestrem SOCŘ na jaře 2023, odkáže na inspiraci polskou jazzovou líhní, jazzovými standardy a pozve do světa improvizace.

Cyklus v pondělí 13. května uzavře Ivo Kahánek s programem, který zabrousí do světa autorů ovlivněných českou stopou. Uvede program sestavený z děl Domenica Scarlattiho, Johanese Brahmse, Ference Liszta a Bély Bartóka.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments