Národní divadlo má novou Carmen

Po třech letech bude Zlatá kaplička už tuto středu znovu svědkem debutu nové představitelky Bizetovy Carmen. Do už poměrně dlouhé řady interpretek titulní role Bednárikovy inscenace, na jejímž začátku roku 1999 stála Dagmar Pecková a dále pak následovaly Marina Domašenko-Jakovleva, Alina Gurina, Hannah Esther Minutillo, Jolana Fogašová, Jana Sýkorová, Veronika Hajnová, Atala Schöck, Ildiko Komlosi a Kateřina Jalovcová, se už zítra nejnověji zařadí olomoucká mezzosopranistka Václava Krejčí Housková.Jednatřicetileté rodačce z Českých Budějovic v roli Carmen budou v Národním divadle partnery Gustavo Porta coby Don José a Roman Janál jako Escamillo, taktovky se chopí Zbyněk Müller.
Foto Zdena Hanusová 

Mohlo by vás zajímat


3
Komentáře. Respektujte prosím pravidla diskuze.

Please Login to comment
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Myroslav

Nu, viděl jsem a myslím, že tuto Carmen si mohlo vedení Opery ND odpustit (stejně jako jejího uřvaného a přehrávaného Cherubíbna). Zařadil bych ji vedle Carmen, kterou v ND ostudně předvedla A. Kalivodová. Krejčí Housková na rozdíl od Kalivodové alespoň intonovala, ale její Carmen byla “silově” hraná i zpívaná a spojení s Hanou Jonášovou a Michaelou Kapustovou v rolích Cikánek bylo přímo vražedné. Myslím, že po M. Domašenko a vedle K. Jalovcové by neměla takováto Carmen znesvětit nádhernou a památnou Bednárikovu inscenaci. Navíc má ND v angažmá V. Hajnovou a J. Sýkorovou, které vedle herecky i pěvecky více než disponované… Číst vice »

marenka

nevím, pane Myroslave,ale podle Vašeho příspěvku soudím, že paní Housková-Krejčí není vaším šálkem čaje,bohužel budete hodně v menšině, protože ohlasy na její Carmen byly veskrze pozitivní a nadšené, Tato nová Carmen není “uřvaná” jak píšete, jen její hlas má větší voluminéznost a barvu, než je na českém dvorečku běžné a ženskostí svého výrazu strčí do kapsy i K. Jalovcovou, která působí spíš dojmem pubertálního klacka, ač pěvecky dobře disponovaná.Paní Sýkorová jakoby ztrácela na lesku a síle,jakoby měla nejlepší léta za sebou….Bohudík kvalita se prosadí sama i bez vašich kyselých invektiv a možná se budete divit. Paní Housková má našlápnuto na… Číst vice »

mariedunglova

Vážený pane Myroslave, jistě máte právo na svůj názor, přesto si myslím že i negativní kritika se dá napsat slušně. Z vašeho komentáře mám spíš pocit osobní antipatie vůči paní Krejčí -Houskové. Jsem členka orchestru ND a těším se, že paní Houskovou v této roli uslyším častěji.