Opavský soud zamítl žaloby odvolaného ředitele Slezského divadla Aleše Kománka

Okresní soud v Opavě zamítl všechny žaloby, kterými se bývalý ředitel Slezského divadla Opava Aleš Kománek snažil zvrátit své loňské odvolání. Vedení města Kománka odvolalo loni v červnu v souvislosti s hospodařením divadla. Kománek s verdiktem nesouhlasí, chce se soudit dál.
Aleš Kománek (foto Lukáš Wodecki)
Aleš Kománek (foto Lukáš Wodecki)

Okresní soud v Opavě svým rozsudkem v těchto dnech zamítl žaloby podané Alešem Kománkem proti statutárnímu městu Opava a Slezskému divadlu Opava o neplatnosti odvolání z funkce ředitele Slezského divadla Opava a neplatnosti výpovědi z pracovního poměru,” uvedl mluvčí města Roman Konečný. Kománek podle něj navíc musí uhradit náklady soudního řízení.

Kománek s rozhodnutím okresního soudu nesouhlasí. “Proti rozsudku okresního soudu se samozřejmě odvoláváme ke Krajskému soudu v Ostravě,” řekl. Zamítnutí jeho žalob jej ale nepřekvapilo. “Vzhledem k průběhu soudního líčení to nebylo žádným překvapením. Soudce nepřipustil vyslechnutí všech svědků, předložení všech námi navržených dokumentů a důkazů. V rozsudku v podstatě citoval vyjádření právního zástupce Statutárního města Opava,” doplnil Kománek.

Náměstek opavského primátora Pavel Meletzký uvedl, že se v době, kdy divadlo Kománek řídil, začaly objevovat informace o rozkladu personálního zázemí instituce a následně i o jeho nezodpovědné finanční politice. Rada města nakonec rozhodla o odvolání ředitele. Vyhlášené výběrové řízení vyhrál devětapadesátiletý manažer Petr Kazík.

Slezské divadlo Opava je městskou příspěvkovou organizací. Magistrát ho letos dotoval částkou kolem 100 milionů korun. Divadlo je dvousouborové, vedle činoherního v něm působí i operní soubor.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments