Pardubické hudební jaro nabídne různé žánry

Pardubické hudební jaro letos nabídne během sedmi týdnů posluchačům dvanáct koncertů. Festival zahájí 6. března koncert Komorní filharmonie Pardubice. Zazní skladby Bedřicha Smetany, Antonína Dvořáka a Wolfganga Amadea Mozarta. Informoval o tom Josef Krečmer, ředitel obecně prospěšné společnosti Barocco sempre giovane, která festival pořádá.Věřím, že všechny koncerty budou příjemné, ať si posluchači vyberou Poctu Johannu Sebastianu Bachovi, Dvořákovu kantátu Stabat Mater, nebo některý z těch, které vybočují z tradičního schématu, jako třeba Tango Argentino,“ dodal Krečmer.

Koncerty nabídnou divákům různé hudební žánry. Hudebníci zahrají klasické skladby od Vivaldiho, Chopina až po modernější melodie Jaroslava Ježka či Kurta Cobaina. Vedle významných českých hudebních těles a sólistů se během letošních koncertů představí například rakouské kytarové kvarteto Guitar4mation či izraelský dirigent a cembalista Ad-El Shalev.

Festival, jehož počátky sahají do roku 1976, končí 23. dubna. Koncerty se budou konat nejen v Pardubicích, naplánovány jsou také v Holicích, Přelouči a Heřmanově Městci.

Jsem ráda, že v programu jsou opět i koncerty v okolních městech. Pardubice byly, jsou a chtějí být kulturním i společenským centrem celého kraje,“ řekla primátorka Štěpánka Fraňková.

Foto Pardubické hudební jaro

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky