Plácido Domingo hospitalizován v Mexiku

Světově uznávaný operní pěvec a dirigent Plácido Domingo byl převezen do nemocnice Del Prado v mexickém městě Acapulco, kde je hospitalizován z onemocnění, způsobeného koronavirem COVID-19.
Plácido Domingo (foto Damian Dovarganes)

Plácido Domingo byl převezen do nemocnice Del Prado ve městě Acapulco v Mexiku. Zde se léčí z nemoci způsobené koronavirem COVID-19. Podle mexických médií je Domingův stav stabilní a zdá se, že pěvec již prošel nejkritičtějším stadiem nemoci. Pokud ano, není vyloučeno, že bude v následujících dnech propuštěn z nemocnice.

Domingo oznámil 22. března prostřednictvím sociálních sítí, že byl pozitivně diagnostikován na koronavirus, přičemž zmínil, že toto oznámení bere jako svou „morální povinnost“ a zároveň apeloval na dodržování hygienických pravidel a nařízených opatření. Uvedl, že on a jeho rodina byli v dobrém zdravotním stavu, poté se však u něj projevily příznaky kašle a horečky, a tak se rozhodl podstoupit test, jehož výsledek vyšel pozitivní.

Domingův mluvčí sdělil, že zdravotní stav světoznámého tenora je stabilizovaný, pěvec ovšem zůstane v nemocnici „tak dlouho, jak to budou lékaři považovat za nutné„. „Daří se mu dobře a má pozitivní odezvu na léčbu,“ citovala mluvčího televize CNN.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

Mohlo by vás zajímat