Plácido Domingo hospitalizován v Mexiku

Světově uznávaný operní pěvec a dirigent Plácido Domingo byl převezen do nemocnice Del Prado v mexickém městě Acapulco, kde je hospitalizován z onemocnění, způsobeného koronavirem COVID-19.
Plácido Domingo (foto Damian Dovarganes)

Plácido Domingo byl převezen do nemocnice Del Prado ve městě Acapulco v Mexiku. Zde se léčí z nemoci způsobené koronavirem COVID-19. Podle mexických médií je Domingův stav stabilní a zdá se, že pěvec již prošel nejkritičtějším stadiem nemoci. Pokud ano, není vyloučeno, že bude v následujících dnech propuštěn z nemocnice.

Domingo oznámil 22. března prostřednictvím sociálních sítí, že byl pozitivně diagnostikován na koronavirus, přičemž zmínil, že toto oznámení bere jako svou „morální povinnost“ a zároveň apeloval na dodržování hygienických pravidel a nařízených opatření. Uvedl, že on a jeho rodina byli v dobrém zdravotním stavu, poté se však u něj projevily příznaky kašle a horečky, a tak se rozhodl podstoupit test, jehož výsledek vyšel pozitivní.

Domingův mluvčí sdělil, že zdravotní stav světoznámého tenora je stabilizovaný, pěvec ovšem zůstane v nemocnici “tak dlouho, jak to budou lékaři považovat za nutné“. “Daří se mu dobře a má pozitivní odezvu na léčbu,” citovala mluvčího televize CNN.

Mohlo by vás zajímat


Komentáře. Respektujte prosím pravidla diskuze.

Please Login to comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Upozornit na