Pokud se La Scala otevře divákům, prodělá 50.000 eur denně

Milánské Teatro alla Scala (La Scala) by se dostalo do schodku 50.000 eur denně, pokud by za současné situace obnovilo provoz v souladu se státními nařízeními ohledně prevence proti dalšímu šíření koronaviru. Slavný operní dům tak zůstává uzavřen veřejnosti a jeho otevření bude souviset s uvolněním státních opatření. Letos je to 242 let od otevření divadla a od té doby bylo uzavřeno pouze šestkrát, z toho dva případy trvaly pouhý den.
Teatro alla Scala (foto posztos / Shutterstock)

Intendant La Scaly Dominique Meyer prezentoval výpočty administrace divadla. Podle Meyera přišlo divadlo o 20 milionů eur od doby, co bylo 25. února 2020 pro veřejnost uzavřeno.

Bude těžké najít rovnováhu mezi příjmy a výdaji,“ říká Meyer. „Myslím, že příští rok bude ještě náročnější, protože současné programy sociálního zajištění už nebudou existovat, a tak se naše výdaje vrátí tam, kde byly, navíc s menší mírou příjmů.“

Italská vláda vyhlásila, že kina a divadla mohou otevřít 15. června 2020, ale pouze v souladu se státními nařízeními o fyzickém odstupu mezi návštěvníky, od kterého si slibuje zamezení dalšího přenášení koronaviru od potenciálně nakažených lidí. Tato nařízení byla odsouhlasena 17. května. La Scala s 2000 sedadly by tak směla pojmout pouze 200 lidí včetně účinkujících, z nichž každý člověk by musel být obklopen alespoň jedním metrem prázdného prostoru.

Novou sezónu La Scaly by mělo otevřít Verdiho Requiem, jak divadlo avizovalo již v dubnu. Představení se bude konat v srpnu 2020, s největší pravděpodobností v milánské katedrále, která je zároveň největším kostelem italského státu (nepočítáme-li sv. Petra ve Vatikánu) a pátým největším křesťanským chrámem světa, tudíž omezení počtu lidí by nemělo koncert zmařit.

Oproti tomu, k plánovanému provedení Beethovenovy Deváté symfonie přímo v divadelní budově La Scaly pravděpodobně nedojde, protože již jen obsazení přesahuje 200 účinkujících, nemluvě o ostatních zaměstnancích, hasičích, technicích či uvaděčích.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat