Pražské jaro dnes uvede držitelku Grammy McLorinovou Salvantovou

Festival Pražské jaro dnes uvede koncert trojnásobné držitelky Grammy zpěvačky Cécile McLorinové Salvantové. Vystoupí v novém koncertním prostoru Dox+ a v přímém přenosu mohou její koncert sledovat i lidé na velkoplošné obrazovce na Smíchovské náplavce, u kobky 17 na Hořejším nábřeží.
Cécile McLorin Salvant, promo foto Pražské jaro

McLorinová Salvantová, která získala Grammy v letech 2015, 2017 a 2018 za nejlepší vokální jazzová alba, se představí českému publiku poprvé. V Doxu vystoupí společně s klavíristou Sullivanem Fortnerem, který ji doprovází i na jejím nejnovějším albu The Window.

Dnešní program Pražského jara zahrnuje i dopolední koncert k dnešnímu Mezinárodnímu dni dětí. V podání pěveckého sboru Rolnička na něm v Sálu Martinů na HAMU zazní sborové písně jako Až na Sněžku s partou ježků nebo Vosa a bodlák nebo písně českých autorů Petra Ebena, Ilji Hurníka či Otmara Máchy. V podvečer pak vystoupí v chrámu Matky Boží před Týnem soubor Musica Florea a Collegium Floreum, který uvede Korunovační mši C dur Wolfganga Amadea Mozarta a Requiem Roberta Schumanna.

Letošní 74. ročník mezinárodního hudebního festivalu Pražské jaro zahájila 12. května symfonická báseň Má vlast Bedřicha Smetany v podání Bamberských symfoniků pod vedením Jakuba Hrůši. Festival zakončí Toulouský národní orchestr. Více informací a program je na www.festival.cz.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat