Pražské jaro dnes uvede držitelku Grammy McLorinovou Salvantovou

Festival Pražské jaro dnes uvede koncert trojnásobné držitelky Grammy zpěvačky Cécile McLorinové Salvantové. Vystoupí v novém koncertním prostoru Dox+ a v přímém přenosu mohou její koncert sledovat i lidé na velkoplošné obrazovce na Smíchovské náplavce, u kobky 17 na Hořejším nábřeží.
Cécile McLorin Salvant, promo foto Pražské jaro

McLorinová Salvantová, která získala Grammy v letech 2015, 2017 a 2018 za nejlepší vokální jazzová alba, se představí českému publiku poprvé. V Doxu vystoupí společně s klavíristou Sullivanem Fortnerem, který ji doprovází i na jejím nejnovějším albu The Window.

Dnešní program Pražského jara zahrnuje i dopolední koncert k dnešnímu Mezinárodnímu dni dětí. V podání pěveckého sboru Rolnička na něm v Sálu Martinů na HAMU zazní sborové písně jako Až na Sněžku s partou ježků nebo Vosa a bodlák nebo písně českých autorů Petra Ebena, Ilji Hurníka či Otmara Máchy. V podvečer pak vystoupí v chrámu Matky Boží před Týnem soubor Musica Florea a Collegium Floreum, který uvede Korunovační mši C dur Wolfganga Amadea Mozarta a Requiem Roberta Schumanna.

Letošní 74. ročník mezinárodního hudebního festivalu Pražské jaro zahájila 12. května symfonická báseň Má vlast Bedřicha Smetany v podání Bamberských symfoniků pod vedením Jakuba Hrůši. Festival zakončí Toulouský národní orchestr. Více informací a program je na www.festival.cz.

Mohlo by vás zajímat


Komentáře. Respektujte prosím pravidla diskuze.

Please Login to comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Upozornit na