Šarmantní večer s mladými talenty

Různorodost rytmů, originalitu a živost slibuje koncert 18. dubna 2019 spojující francouzskou a italskou hudbu, v němž se s Janáčkovou filharmonií představí mladé talenty. Tentokrát to bude flétnistka Lucie Režná a klavírista Martin James Bartlett.
Martin James Bartlett (foto Paul Marc Mitchell)

Oblíbené hymnické flétnové Concertino francouzské skladatelky Cécile Chaminade v podání Lucie Režné z Janáčkovy konzervatoře v Ostravě doplní Ravelův prchavý klavírní koncert, v němž zaznamenáme i názvuky jazzu. Jeho ztvárnění se ujme mladý britský pianista Martin James Bartlett, který počátkem roku podepsal exkluzivní smlouvu se společností Warner Classics. Jeho debutové album vyjde 3. května 2019.

Z podpisu smlouvy i z chystaného CD jsem nadšený. CD se bude jmenovat Love and Death.To jsou dvě elementární témata, která po celá staletí inspirovala úžasná mistrovské díla básníků a skladatelů. Na albu najdete nádhernou hudbu Bacha, Schumanna, Wagnera, Liszta a Granadose a vyvrcholí Prokofjevovou vášnivou a ohnivou „válečnou“ Sonátou č. 8. Nemůžu se dočkat, až se o to s vámi podělím,“ uvedl Bartlett.

Na svůj věk má Bartlett skvělou techniku a hraje s neskutečnou elegancí. V roce 2014 získal ocenění BBC Young Musician of the Year, což otevřelo brány jeho kariéře. Od té doby hrál např. s BBC Symphony Orchestra, BBC Scottish Symphony Orchestra, Bournemouth Symphony Orchestra, Royal Philharmonic Orchestra nebo Tokyo Symphony Orchestra.

Koncert, který završí rozervaná bombastická První symfonie Giuseppa Martucciho, který se na konci 19. století pokoušel vytrhnout italskou hudbu z výhradního područí opery, žačíná v Domě kultury města Ostravy v 18:00 hodin.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]