Semperova opera v Drážďanech pořádá Dny Richarda Strausse

Od 27. března do 7. dubna 2024 oslaví Semperova opera řadou akcí dílo Richarda Strausse – program zahrnuje operu, koncert a písňový recitál a také němý film s živou hudbou "Der Rosenkavalier" (Růžový kavalír).
Antonio Pappano (zdroj Classica HD)
Antonio Pappano (zdroj Classica HD)

O velikonočních svátcích Semperoper Dresden a Sächsische Staatskapelle Dresden opět navážou na tradici série akcí věnovaných skladateli Richardu Straussovi, které se zaměří na jeho dílo a blízký vztah k saské metropoli a zejména ke Staatskapelle Dresden.

K nejvýznamnějším událostem programu patří uvedení nové inscenace Die Frau ohne Schatten (Žena beze stínu) pod vedením Christiana Thielemanna, jakož i obnovená Elektra s Doris Soffelovou v roli Klytaimnéstry a Johnem Lundgrenem jako Orestem.

Pohled na bohatou tvorbu Richarda Strausse nabídne 31. března 2024 písňový recitál nazvaný Lieder seines Lebens (Písně jeho života) s Christiane Karg a klavíristou Geroldem Huberem.

28. března 2024 potěší diváky promítání rekonstruovaného němého filmu “Der Rosenkavalier” režiséra Roberta Wieneho z roku 1926 za doprovodu živé hudby. Staatskapelle Dresden bude dirigovat Frank Strobel, umělecký ředitel Europäischen FilmPhilharmonie. Před promítáním se v 18:15 hodin ve sklepení Semperovy opery uskuteční setkání s Frankem Strobelem.

Program pak doplní 6. a 7. dubna 5. komorní večer Staatskapelle Dresden se sopranistkou Katerinou von Bennigsen pod vedením sira Antonia Pappana.

Kompletní program a další podrobnosti naleznou zájemci na stránkách Semperovy opery.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments