Teatro Colón opět v plném lesku

24. května tohoto roku bylo velkolepou opening párty konající se nejen uvnitř divadla, ale i na Avenida Paseo Colón, po rozsáhlé rekonstrukci otevřeno legendární argentinské operní divadlo Teatro Colón. Opening párty se zúčastnilo několik desítek tisíc lidí a proběhla za žhavých jihoamerických rytmů samby i při tónech Novosvětské. Jedno z nejvýznamnějších operních divadel světa v centru Buenos Aires začne pro běžné návštěvníky divadelní provoz 1.6.2010. Divadlo s 2 700 místy bylo postaveno podle vzoru Milánské La Scaly (psali jsme o ni zde) v roce 1908. Interiéry a foyer jsou ale velmi podobné původní architektuře Wiener Staatsoper. Teatro Colón se stalo nejvýznamnějším operním divadlem Jižní Ameriky. Divadlo bylo kvůli nezbytné rekonstrukci uzavřeno 20. října 2006. Po čtyřech letech se toto věhlasné operní divadlo (kde se mimo jiné konala i smuteční tryzna za zesnulou Evu Perón- Evitu – a jehož záběry se objevily ve stejnojmenné filmové verzi muzikálu), otevírá veřejnosti. Divadlo se v Buenos Aires nachází blízko argentinskými revolučnímu událostmi poznamenané Casa Rosada. Divadlu i jeho rekonstrukci budeme věnovat některý z dalších dílů našeho seriálu Světová operní divadla.

 

www.teatrocolon.org.ar/

Mohlo by vás zajímat


6
Komentáře. Respektujte prosím pravidla diskuze.

Please Login to comment
6 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Kypr

Je to krásné divadlo. Když jsem byli v Buenos Aires loni bylo bohužel ještě zavřené. Ale ta párty musela být skvělá. Vidíte, jak si horkokrevní argentinci váží obnovy divadla.

M. Lípová

Na ZDF Theaterkanal běžel dokument o tomhle slavném divadle i pár záznamů z příprav na otevření. Tady se o něm moc neví, protože je až ve vzdálené Argentině, ale je to opravdu divadlo s nejvýznamnější operní tradicí na jihu Ameriky. Dobře, že tenhle web popularizuje a informuje o významných operních divadlech světa. Čekám na Met a Los Angeles a taky na Amsterdam, Kodaň a třeba Brusel, kde všude jsou zajímavé operní domy a jejich inscenace pořád tvoří dějiny tohoto žánru.

Anonymous

To byly opravdu dokonalé oslavy. Viděl jsem záznam ZDF. Bomba. Uměli bychom si my užít příležitosti a takhle spontánně oslavit zrekonstruovaný svatostánek?

Dan

Jdyž se otevíralo ND po rekonstrukci byla to tryzna plná komunistů a jejich přisluhovačů. Tohle musel být krásný zážitek.

Anonymous

Nádhera. Na 3sta bude snad někdy v červnu záznam z té otevírací párty.

postscriptum

Viděl jsem v televizi, bylo to moc dobře udělané. Nejenom klasika, ale i jihoamerické rytmy.