Týden s hudbou. Koncerty a představení online

  1. 1
  2. 2
  3. 3

Od 20:00 se uskuteční v Městském divadle Jablonec nad Nisou online představení dvou nových baletů věnovaných ke Dni matek. Uslyšíme balety Anna Karenina a Penzion na předměstí. Prvního představení Anna Karenina skladatelky Jindry Nečasové-Nardelli se ujme komorní orchestr Praga Camerata se sólisty, klavíristou Tomášem Víškem a houslisty Ivou Flesichhansonovou-Butler a Markem Butlerem s dirigentem Pavlem Hůlou, tanečníky Anetou Páškovou, Františkem Rezkem, Karlem Roubíčkem a dalšími v choreografii Davida Lamparta. Druhé představení bylo inspirováno písněmi nedávno zesnulé Hany Hegerové. Taneční soubor Bohemia Balet v choreografii Hany Litterové doprovodí klavírista Pavel Hrbáček.

Online festival Dvořákova Olomouc bude od 19:00 streamovat barokní koncert ze tří míst Olomouce. Účinkují Markéta Böhmová (zpěv), Barbora Valečková (housle), Eliška Honková (flétna), Magdaléna Moníková-Franková (hoboj) a Ondřej Moťka (trubka). Jako první z Freskového sálu Fakultní základní školy Komenium zazní skladby G. F. Händela, J. A. Grosse a T. Albinoniho. Z kaple Božího těla Palackého univerzity budou uvedena díla A. Vivaldiho, G. F. Händela a M. A. Zianiho. Třetím koncertním místem bude Slavnostní sál Klášterního Hradiska oživený díly G. Torelliho a J. S. Bacha.

Na TV Noe si můžete od 12:50 poslechnout reprízu koncertu v Šumperku, kde v dubnu 2019 zazněly skladby Antonína Dvořáka a Josepha Haydna.

Na webu Pařížské filharmonie bude od 20:30 zveřejněn koncert Ensemble intercontemporain s dirigentem Matthiasem Pintschnerem. Zazní skladby Olgy Neuwirth, Aurellana Cattanea a Stefana Gervasoniho.

Vídeňská Státní opera uvede od 19:00 záznam opery Nabucco Giuseppe Verdiho s dirigentem Marcem Armiliatem z 22. ledna tohoto roku. Účinkují Plácido Domingo, Freddie De Tommaso, Riccardo Zanellato a Anna Pirozzi.

Opera Vincenza Belliniho Norma bude dnes streamována z newyorské Metropolitní opery. V záznamu ze dne 7. října 2017 s dirigentem Carlem Rizzim účinkují Sondra Radvanovsky, Joyce DiDonato, Joseph Calleja a Matthew Rose.

Pátek 7. května 2021

Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK s dirigentem Tomášem Braunerem plánuje koncert nazvaný Pražské metamorfózy. Na úvod zazní světová premiéra stejnojmenné kompozice Petra Wajsara následovaná Koncertem pro housle a orchestr Antonína Dvořáka (sólista Roman Patočka), Koncert zakončí Variace na Haydnovo téma, op. 56. Přímý přenos si můžete poslechnout na Českém rozhlase 3 Vltavě.

Slezské divadlo Opava zveřejní až do 10. května inscenaci Kytice Karla Jaromíra Erbena s hudbou Richarda Mlynáře.

Slovenská filharmonie s dirigentem Rastislavem Štúrem chystá online koncert s publikem. Jako sólisté se představí studenti VŠMU. Zazní díla Wolfganga Amadea Mozarta, Pjotra Iljiče Čajkovského, Williama Waltona a Dmitrije Šostakoviče.

Curtisův hudební institut ve Philadephii bude dnes streamovat další absolventský recitál hráče na lesní roh Kenshiho Miyataniho. Zazní díla Reinholda Glièra, Henriho Tomasiho, Petera Maxwella Daviese a Franze Schuberta.

Vídeňská Státní opera uvede od 19:00 hodin záznam baletu Adolphe Adama Giselle v choreografii Eleny Černikovy podle Jeana Coralliho a Jullese Perrota s dirigentem Valeriem Ovsjaanikovem z 28. září 2017. Tančí Nina Poláková, Masayu Kimoto, Rebecca Horner, Andrey Kaydanovskiy, Alice Firenze, Leonardo Basílio, sólisté a baletní soubor Vídeňské Státní opery.

Na serveru Operavision.eu bude od 19:00 zveřejněn záznam opery Tosca Giacoma Pucciniho v nastudování švédské Královské opery Stockholm. S dirigentem Matteem Beltramim účinkují v hlavních rolích Malin Byström, Daniel Johansson, Łukasz Goliński, Jeremy Carpenter, Markus Schwartz, Niklas Björling Rygert, John Erik Eleby a Mattias Milder.

Páteční noc z newyorské Metropolitní opery je vyhrazena opeře Vojcek Albana Berga. Účinkují Elza van den Heever, Tamara Mumford, Christopher Ventris, Gerhard Siegel, Andrew Staples, Peter Mattei a Christian Van Horn. Záznam s dirigentem Yannickem Nézet-Séguinem byl pořízen 11. ledna loňského roku.

Sobota 8. května 2021

Frankfurtský Ensemble Modern bude od 20:00 streamovat koncert s premiérou nové verze kompozice Thomase Kesslera Dialogue.

Vídeňská Státní opera uvede od 19:00 záznam opery Pjotra Iljiče Čajkovského Eugen Oněgin s dirigentem Tomášem Hanusem z 31. října 2020. Jako sólisté vystoupí Plácido Domingo, Freddie De Tommaso, Riccardo Zanellato a Anna Pirozzi.

ČT Art uvede od 20:15 hodin klasický balet Bajadéra s hudbou Ludwiga Minkuse v provedení Michajlovského divadla v Petrohradě.  Tančí A. Voroncova, V. Lebeděv, A. Laššáková, A. Kasjanenko, A. Jachnjuk a další, diriguje P. Sorokoin.

Opera Madama Butterfly Giacoma Pucciniho byla zařazena do cyklu nočních z New Yorku. Účinkují Patricia Racette, Maria Zifchak, Marcello Giordani a Dwayne Croft. Záznam byl pořízen dne 7. března 2009, provedení řídil Patrick Summers.

Neděle 9. května 2021

Slovenská filharmonie hostí koncert Slovenského komorního orchestru. Předpokládá se účast publika, jistý je online přenos. Zazní díla Wolfganga Amadea Mozarta (Adagio a Fuga c moll KV 546), Dmitrije Šostakoviče (Komorní symfonie c moll, op. 110a) a Leoše Janáčka (Idyla).

Curtisův hudební institut ve Philadephii bude dnes streamovat představení operního studia. Zazní opera Highway I, U. S. A. Williama Granta Stilla, která byla poprvé uvedena v roce 1963.

Vídeňská Státní opera uvede od 19:00 záznam opery Richarda Strausse Růžový kavalír s dirigentem Philippem Jordanem ze dne 18. prosince loňského roku. Jako sólisté vystoupí Martina Serafin, Daniela Sindram, Günther Groissböck, Erin Morley, Jochen Schmeckenbecher a Piotr Beczała.

Zároveň lze na kanále Orf III sledovat od 20:15 záznam premiéry opery Charlese Gounoda Faust, která se uskutečnila minulou sobotu ve Vídeňské státní opeře ve spolupráci se Státní operou Stuttgart v nastudování Bertranda de Billiho a v režii Franka Castorfa. V hlavních rolích účinkují Juan Diego Flórez, Nicole Car, Adam Palka, Étienne Dupuis, Martin Häßler, Kate Lindsey a Monika Bohinec.

Berlínský symfonický orchestr bude od 16:00 streamovat koncert s dirigentem Hansjörgem Schellenbergerem. Zazní díla Franze Schuberta, Ludwiga van Beethovena, Josepha Haydna, Jeana Sibelia, Nikolaje Rimského-Korsakova, Claude Debussyho a Camille Saint-Saënse.

Německý symfonický orchestr Berlín chystá od 20:03 rozhlasový koncert s dirigentem Josephem Bastianem a sólistou Cameronem Carpenterem. Zazní premiéra předehry Great Expectations pro varhany a orchestr Camerona Carpentera, Symfonie č. 3 F dur pro varhany, žestě a tympány Miloslava Kabeláče, Sinfonietta Francise Poulenca a Fuga solemnis pro 16 žesťů, varhany a tympány Franze Schmidta.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

  1. 1
  2. 2
  3. 3

Mohlo by vás zajímat


5 1 vote
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments