Týden s hudbou. Koncerty, opery, kino, online a TV přenosy

V čase před adventem vám přinášíme přehled nejzajímavějších hudebních, operních a festivalových akcí, které je možné navštívit osobně u nás i na Slovensku, nebo shlédnout v kině a během televizních, rádiových či online přenosů.
Témata:Adam Sedlický Amadeus Brno Andreas Homoki Anna Netrebko Anna Paulová Antonio Pappano Brno Contemporary Orchestra Česká filharmonie Český filharmonický sbor Brno Český rozhlas Vltava ČT art Dalibor Karvay Daniel Mikolášek Daniela Čermáková Debashish Chaudhuri Dennis Russell Davies Divadlo J. K. Tyla Plzeň Divertimento quartet Duo Absoluto Elena Letňanová Emmanuel Villaume Ensemble Damian Ensemble Inégal Ewald Danel Filharmonie Brno Filharmonie Hradec Králové Gabriel Feltz Gabriela Eibenová HAMU Percussion Ensemble Ilja Hurník Irena Troupová Ivo Kahánek Janáček Brno Janáčkova filharmonie Ostrava Jaroslav Tůma Jiří Heřman Jiří Petrdlík Josef Klíč Juraj Jartim Kateřina Kněžíková Komorní filharmonie Pardubice Konzervatoř Bratislava Konzervatoř Košice Kühnův dětský sbor Lubomír Dočkal Lukáš Daňhel Lukáš Dittrich Magdalena Kožená Maki Namekawa Marek Kozák Marek Prášil Marek Švejkar Marián Lejava Martin Sieghart Matej Arendárik Milena Cejnarová Miroslav Sekera Moravská filharmonie Olomouc Musica Florea Národní divadlo Brno Nicola Proksch Nils Frahm Ondřej Brousek Opera Schrattenbach Orchestr Národního divadla Orquestrina Pavel Bořkovec Quartet Pavel Šnajdr Pavol Breslik (Bršlík) Petr Fiala PKF — Prague Philharmonia Prague Sounds Pražský žesťový soubor Radek Baborák Rastislav Štúr Riccardo Muti Richard Jones Risto Joost Robert Carsen Robert Jindra Robert Kružík Róbert Pechanec Royal Opera House Covent Garden Severočeská filharmonie Teplice Simon Rattle Slezské divadlo Opava Slovenská filharmónia Slovenský komorný orchester Sojkovo kvarteto Stanislav Vavřínek Štátna filharmónia Košice Státní opera Praha Svatováclavský hudební festival Symfonický orchester Slovenského rozhlasu The Calidore String Quartet Tomáš Hanzlík Tomáš Hrubiš Trio Bohémo TV Noe Vladislav Borovka Wiener Philharmoniker Wiener Staatsoper
Calidore String Quartet (foto Marco Borggreve)
Calidore String Quartet (foto Marco Borggreve)

Praha

Smyčcové kvarteto Calidore Quartet se představí v pondělí 21. listopadu v 19:30 hodin v Dvořákově síni Rudolfina. Zazní At the Octoroon Balls Wyntona Marsalise, Smyčcový kvartet e moll, č. 1 Z mého života Bedřicha Smetany a po přestávce společně s Ivo Kahánkem Klavírní kvintet f moll, op. 14 Césara Francka.

V úterý 22. listopadu od 19:30 hodin v Sále Martinů v Lichtenštejnském paláci vystoupí HAMU Percussion Ensemble s uměleckým vedoucím Danielem Mikoláškem. Zazní skladby Gena Koshinského, Ivana Treviho, Caseye Cangelosiho, Isaaca Schanklera, Steva Reicha, Matthewa Loricka, Antonína Procházky a Eckharda Kopetzkého.

Koncert dirigenta a skladatele Mariána Lejavy pořádaný PKF – Prague Philharmonia se v rámci cyklu soudobé hudby uskuteční v náhradním termínu v úterý 22. listopadu v 19:30 hodin v NoDu.

Česká filharmonie tento týden vystoupí pod taktovkou Sira Simona Rattla ve středu 23., ve čtvrtek 24. a v pátek 25. listopadu vždy od 19:30 hodin v Dvořákově síni Rudolfina. Zazní symfonická báseň Holoubek, op. 110 Antonína Dvořáka, spolu s Magdalenou Koženou poté Čtyři orchestrální písně, op. 1 na texty Christiana Morgensterna Hanse Krásy, v instrumentaci Jiřího Gemrota Večerní písně na verše Vítězslava Hálka a Písně, op. 2 Antonína Dvořáka a Ukolébavka Gideona Kleina. Koncert zakončí symfonická rapsodie Leoše Janáčka Taras Bulba.

Magdalena Kožená (foto David Port)
Magdalena Kožená (foto David Port)

Státní opera uvádí ve čtvrtek 24. listopadu od 19:00 hodin první premiéru nové inscenace opery Růžový kavalír Richarda Strausse v hudebním nastudování Gabriela Feltze v režii Andrease Homokiho. V hlavních rolích se představí Petra Alvarez Šimková, Timo Riihonen, Arnheiður Eiríksdóttir, Martin Bárta, Vera Talerko, Lucie Hájková, Christoph Späth, Jana Sýkorová, Pavel Švingr, Vít Šantora, Jan M. Hájek, Ivo Hrachovec, Petr Nekoranec a Kristýna Kůstková.

PKF – Prague Philharmonia vystoupí ve čtvrtek 24. listopadu v 19:00 hodin v Kulturním centru Ládví v rámci dirigentského masterclassu Martina Siegharta. Dirigenti z Austrálie, Francie, Itálie, USA, Nizozemska, Hongkongu a dalších zemí uvedou díla Felixe Mendelssohna-Bartholdyho, Bély Bartóka, Sergeje Prokofjeva a Ludwiga van Beethovena.

Musica Florea uvádí ve čtvrtek 24. listopadu v 19:30 hodin v Pálffyho paláci koncert Hammerklavier a smyčce z děl Karla Kohauta, Jana Ladislava Dusíka a Johanna Nepomuka Hummela.

Klavírní recitál Marka Kozáka se uskuteční ve čtvrtek 24. listopadu od 19:30 hodin v Atriu na Žižkově. Zazní skladby Johanna Sebastiana Bacha, Sergeje Prokofjeva a Petra Iljiče Čajkovského.

V divadle Viola ve čtvrtek 24. listopadu od 20:00 hodin zazní představení Dobré ráno, milá ženuško Ondřeje Brouska a klavíristy Miroslava Sekery inspirované díly Wolfganga Amadea Mozarta.

Miroslav Sekera (zdroj Miroslav Sekera)
Miroslav Sekera (zdroj Miroslav Sekera)

Festival Prague Sounds představí ve čtvrtek 24. listopadu od 20:00 hodin ve Foru Karlín německého skladatele a klávesistu Nilse Frahma a jeho Music for Prague.  

Skladatel, klavírista a výtvarník Tomáš Hrubiš bude křtít své LP Prismatic v pátek 25. listopadu v 19:30 hodin v Atriu na Žižkově.

Adventní koncert Kühnova dětského sboru, Orchestru Národního divadla a Pražského žesťového souboru se uskuteční v neděli 27. listopadu v 11:00 hodin v Národním divadle. Zazní Serenáda in C Pavla Josefa Vejvanovského, Svatá noc Jiřího Temla a Česká mše vánoční Jakuba Jana Ryby.


V neděli 27. listopadu od 15:00 hodin a 17:30 hodin zazní v Sukově síni Rudolfina I. adventní koncert. Účinkuje Divertimento quartet členů České filharmonie. Spoluúčinkuje hobojista Vladislav Borovka. Zazní Kvartet pro hoboj, housle, violu a violoncello F dur, K 370 Wolfganga Amadea Mozarta, Andante a Allegro pro hoboj a smyčcové trio Edwarda Elgara, Fantazie pro hoboj, housle, violu a violoncello, op. 2 Benjamina Brittena, Interlude pro hoboj a smyčcové kvarteto Geralda Finziho a pásmo koled Koledníček Jiřího Temla.

Státní opera uvádí v neděli 27. listopadu od 19:00 hodin druhou premiéru nové inscenace opery Růžový kavalír Richarda Strausse v hudebním nastudování Gabriela Feltze v režii Andrease Homokiho. V hlavních rolích se představí Petra Alvarez Šimková, Timo Riihonen, Arnheiður Eiríksdóttir, MArtin Bárta, Vera Taleko, Lucie Hájková, Christoph Spáth, Jana Sýkorová, Pavel Švingr, Vít Šantora, Jan M. Hájek, Ivo Hrachovec, Petr Nekoranec a Kristýna Kůstková.  

Brno

V pondělí 21. listopadu od 19:30 hodin v Divadle Husa na provázku Brno Contemporary Orchestra s Pavlem Šnajdrem zahraje koncert Inkluze ticha. Zazní Mysterium ticha Miloslava Kabeláče, Hlasy v listí Dmitrije Janova Janovského, Židovské sny Jana Duška a premiéra Jany Vöröšové. Spoluúčinkují Irena Troupová (soprán) a Josef Klíč (violoncello).

Irena Troupová (foto Daniel Havel)
Irena Troupová (foto Daniel Havel)

Filharmonie Brno pořádá ve středu 23. listopadu od 19:00 hodin v Besedním domě koncert z děl Benjamina Jusupova u příležitosti jeho šedesátých narozenin. Posluchači uslyší skladby Kultury minulosti, Z židovských tradic, Sonáta pro dva klavíry a Haqqoni. Kromě samotného autora za klavírem uslyšíme Dennise Russella Daviese a Maki Namekawu, dále účinkuje klarinetista Marek Švejkar a Trio Bohémo. Koncert nahrává Český rozhlas Vltava.  

Filharmonie Brno vystoupí ve čtvrtek 24. listopadu a v pátek 25. listopadu od 19:00 hodin v Janáčkově divadle pod taktovkou Dennise Russella Daviese. Ve světové premiéře zazní Kreutzerova sonáta – Pocta Leoši Janáčkovi pro orchestr a Obrazy duše pro dva klarinety a orchestr (sólisté Lukáš Daňhel a Lukáš Dittrich) Benjamina Jusupova a Symfonie č. 4 e moll, op. 98 Johannese Brahmse.

V Besedním domě proběhne od 24. listopadu do 26. listopadu 29. ročník Mezinárodní klavírní soutěže Amadeusurčené mladým pianistům. O hodnocení soutěžících klavíristů se postará pětičlenná odborná porota v obsazení: Jan Jiraský (předseda poroty, ČR), Hana Berger (SRN), Daniel Buranovský (SK), Bernadeta Stańczyk (Polsko) a Peter Toperczer ml. (ČR). V sobotu od 15:00 hodin se uskuteční slavnostní koncert laureátů soutěže.

V rámci festivalu Janáček – Brno 2022 zazní v sobotu 26. listopadu od 17:00 hodin v Janáčkově divadle repríza představení děl Leoše Janáčka Glagolská mše a Z mrtvého domu v inscenaci Národního divadla Brno pod taktovkou Roberta Kružíka a režii Jiřího Heřmana. V hlavních rolích zpívají Roman Hoza, Gianluca Zampieri, Peter Berger, Pavol Kubáň, Lukáš Bařák, Jan Šťáva, Jarmila Balážová, Zbigniew Malak, Eduard Martynyuk, Vít Nosek, Petr Levíček, Tadeáš Hoza, Josef Škarka, Kornél Mikecz, David Nykl, Jana Hrochová, Vilém Cupák, Edit Antalová, Michal Heriban, Eva Novotná.

Leoš Janáček: Z mrtvého domu/Glagolská mše – Jana Hrochová, Kateřina Kněžíková, Michal Heriban, Janáčkova opera (foto Marek Olbrzymek)
Leoš Janáček: Z mrtvého domu/Glagolská mše – Jana Hrochová, Kateřina Kněžíková, Michal Heriban, Janáčkova opera (foto Marek Olbrzymek)

V neděli 27. listopadu od 19:00 hodin v Besedním domě pořádá Český filharmonický sbor Brno 3. abonentní koncert společně Komorní filharmonií Pardubice pod taktovkou Stanislava Vavřínka. Z díla zakladatele Českého filharmonického sboru Petra Fialy zazní Koncertní hudba pro violu a smyčce (sólistka Kristina Fialová) a Symfonie č. 2 Lyrická (recitují Zdislava Začalová a Vítězslav Šlahař). V druhé polovině večera zazní Requiem d moll k 625 Wolfganga Amadea Mozarta (sólisté Aneta Bendová Podracká, Marie Vrbová, Michal Kuča a Václav Jeřábek).

Ostrava

Janáčkova filharmonie Ostrava pod taktovkou Rista Joosta vystoupí ve čtvrtek 24. listopadu v 19:00 hodin v Kině Vesmír. Zazní Předehra pro orchestr H 345 Bohuslava Martinů, Koncert pro koloraturní soprán a orchestr f moll, op. 82 Reinholda Glièra (sólistka Nicola Proksch) a Symfonie č. 1 c moll, op. 68 Johannese Brahmse.

V rámci Hudebních výletů Svatováclavského festivalu zazní v sobotu 26. listopadu od 16:00 hodin ve farním kostele Božího Těla v Jablunkově Ensemble Inégal se sólistkami Gabrielou Eibenovou (soprán) a Danielou Čermákovou (alt). Zazní výběr z Loutny české Adama Václava Michny z Otradovic. Koncert se opakuje v neděli 27. listopadu v 16:00 hodin v zámecké kapli Nalezení svatého Kříže v Nové Horce u Studénky.

Daniela Čermáková (zdroj Svatováclavský hudební festival)
Daniela Čermáková (zdroj Svatováclavský hudební festival)

Olomouc

Komorní ansámbl Moravské filharmonie Olomouc s uměleckým vedoucím Daliborem Karvayem odehraje koncert přesunutý z Klášterního Hradiska v pondělí 21. listopadu v 19:30 hodin v Redutě. Zazní Čtvero ročních dob, op. 8 Antonia Vivaldiho a Čtvero ročních dob v Buenos Aires Astora Piazzolly.

Ve čtvrtek 24. listopadu od 8:30 hodin a 10:15 hodin zazní v Redutě v podání Moravské filharmonie Olomouc koncert pro žáky základních škol. Pod taktovkou Debashishe Chaudhuriho zazní Péťa a vlk Sergeje Prokofjeva, Téma a variace pro klarinet a orchestr Gioacchina Rossiniho (sólistka Anna Paulová) a Mosi oa tunya Davida Mullikina.

V Olomouci probíhá 17. ročník festivalu soudobé hudby Opera Schrattenbach 2022. Koncerty se konají v kapli Božího Těla v Uměleckém centru Palackého univerzity vždy od 19:30 hodin.

V pondělí 21. listopadu zazní v podání Ensemble Damian drama per musica Aristomene Messenio Giovannhoi Felice Sancese v rekonstrukci Tomáše Hanzlíka. Program doplní skladby Tomáše Hanzlíka Gloria a Pudl a Pudr aneb Fantastické počátky barokního divadla v Čechách.

Antonio Draghi: La sacra lancia – Baroko 2022, Ensemble Damian (foto Michal Málek)
Antonio Draghi: La sacra lancia – Baroko 2022, Ensemble Damian (foto Michal Málek)

Ve středu 23. listopadu zazní opera Tomáše Hanzlíka Voda a vzduch v nastudování Ensemble Damian.

Ostatní regiony Čech

Requiem za mého přítele Zbygniewa Preisneraf zazní ve čtvrtek 24. listopadu ve 20:00 hodin v Sále Filharmonie Hradec Králové v podání Jany Sibery, Lucie Silkenové, Jana Mikuška, Tomáše Badury, Václava Jeřábka, Českého filharmonického sboru Brno (sbormistr Petr Fiala) a Filharmonie Hradec Králové pod taktovkou Rastislava Štúra.

Českolipský komorní cyklus uvádí v úterý 22. listopadu od 19:00 hodin v českolipském kostele Mistra Jana Husa koncert Zázračný akordeon Dua Absoluta Martina Kota a Viktora Stockera. Pestrý program uvádí díla Astora Piazzolly, Karla Jenkinse, Johanna Sebastiana Bacha, Františka Xavera Brixiho a řady dalších.  

Musica Florea uvádí ve středu 23. listopadu v 19:00 hodin v kutnohorském refektáři GASK koncert Hammerklavier a smyčce z děl Karla Kohauta, Jana Ladislava Dusíka a Johanna Nepomuka Hummela.

Severočeská filharmonie Teplice v rámci svého abonentního koncertu uvádí ve čtvrtek 24. listopadu od 19:00 hodin v Domě kultury melodram Smír Tantalův Zdeňka Fibicha na verše Jaroslava Vrchlického. Pod taktovkou Jiřího Petrdlíka se v mluvených rolích představí Miloslav Mejzlík, Zbigniew Kalina, Dita Hořínková, Jaroslav Slánský, Jan Krafka, Anna Polcrová, Michal Kuboušek a Filip Sychra.

Milena Cejnarová (zdroj Milena Cejnarová)
Milena Cejnarová (zdroj Milena Cejnarová)

V Městském divadle Jablonec nad Nisou vystoupí ve čtvrtek 24. listopadu od 19:00 hodin klavíristka Milena Cejnarová, klarinetista Graziano Sanvito a kytarista Lubomír Dočkal. Zazní díla Witolda Lutosławského, Geralda Finziho, Bohuslava Martinů, Juana Castra, Daria Milhauda, Milana Zelenky a Štěpána Raka.

Večer barokní hudby v podání flétnistky Magdy Slepičkové a cembalistky Tetiany Tishchenko se uskuteční v sobotu 26. listopadu v 18:00 hodin v reprezentačním sále radnice v Březnici. Zazní díla G. F. Händela, N. Chédevilla, A. D. Philidora, G. B. Samartiniho a dalších. Spoluúčinkuje Hana Slepičková (violoncello).

V rámci operního matiné ve foyer Vendelína Budila plzeňského Divadla J. K. Tyla se v neděli 27. listopadu od 10:30 hodin představí Sojkovo kvarteto s díly Franze Schuberta a Johannese Brahmse.

Adventní koncert v neděli 27. listopadu v 18:00 hodin v sále Čechovny na zámku Liteň představí Pavel Bořkovec Quartet, skupinu lesních rohů České filharmonie a jejich hosty z absolventů jarních Liteňských hornových dnů. Zazní díla Wolfganga Amadea Mozarta, Ludwiga van Beethovena a Carla Maria von Webera.

Pavel Bořkovec Quartet (zdroj Pavel Bořkovec Quartet )
Pavel Bořkovec Quartet (zdroj Pavel Bořkovec Quartet )

Ostatní regiony Moravy a Slezsky

Slezské divadlo Opava uvádí v úterý 22. listopadu v 19:00 hodin operní galavečer slavných árií a předeher pod taktovkou Marka Prášila a se sólisty Katarínou Jorda Kramališovou, Terezou Kaveckou, Daliborem Hrdou a dalšími v operní tvorbě Leoše Janáčka, Bedřicha Smetany, Antonína Dvořáka, Petra Iljiče Čajkovského a Georgese Bizeta.

Slovensko

V úterý 22. listopadu od 17:00 hodin v koncertní síni košické Konzervatoře zazní koncert studentů konzervatoře a jejich hostů. Posluchači uslyší skladby Juraje Hatríka, Jaroslava Tuleje, Jany Kmiťové, Samuela Čamáka a Adriána Harvana.  

Klavírní recitál Eleny Letňanové se uskuteční v úterý 22. listopadu v 19:00 hodin v Malé síni Slovenské filharmonie. Zazní skladby Domenica Scarlattiho, Franze Liszta, Federica Mopoua, Iris Szeghy a Fryderyka Chopina. Výběr z jeho korespondence recituje Emília Vašáryová.  

Recitál tenoristy Pavola Bršlíka za klavírního doprovodu Róberta Pechance se uskuteční ve středu 23. listopadu v bratislavské Koncertní síni SF. Koncert pořádá agentura Nachtigall Artists.

L. Janáček: Zápisník zmizelého - Pavol Breslik - Janáček Brno 2020 (foto Marek Olbrzymek)
L. Janáček: Zápisník zmizelého – Pavol Breslik – Janáček Brno 2020 (foto Marek Olbrzymek)

Slovenská filharmonie s dirigentem Emmanuelem Villaumem vystoupí ve čtvrtek 24. listopadu a v pátek 25. listopadu v 19:00 hodin v Koncertní síni SF. Zazní Prsten Nibelungův beze slov Richarda Wagnera v úpravě Lorina Maazela.

Státní filharmonie Košice pod taktovkou Roberta Jindry vystoupí v Domě umění ve čtvrtek 24. listopadu od 19:00 hodin. Zazní Koncert pro klavír a orchestr g moll, op. 33 Antonína Dvořáka (sólista Ivo Kahánek) a Symfonie č. 1 c moll, op. 68 Johannese Brahmse. Veřejnou generální zkoušku je možné navštívit v 10:00 hodin.

Symfonický orchestr Bratislavské konzervatoře vystoupí s Jurajem Jartimem v pátek 25. listopadu od 9:30 hodin a 11:30 hodin a v sobotu 26. listopadu od 16:00 hodin v Koncertní síni SF. Zazní suita Abdelazer Henryho Purcella a Průvodce mladého člověka orchestrem Benjamina Brittena (recituje Martin Vanek).  

Symfonický orchestr Slovenského rozhlasu vystoupí v pátek 25. listopadu v 19:00 hodin ve Velkém studiu Slovenského rozhlasu s dirigentem Adamem Sedlickým. Zazní Musica pro defunctis Romana Bergera, Koncert pro klavír a orchestr č. 2 F dur, op. 102 Dmitrije Šostakoviče (sólista Matej Arendárik) a Symfonie č. 4 f moll, op. 36 Petra Iljiče Čajkovského. Koncert živě přenáší rádio Devín.

Slovenský komorní orchestr s uměleckým vedoucím Ewaldem Danelem v neděli 27. listopadu od 16:00 hodin v Malém sále SF zahrají Palladio Karla Jenkinse, Koncert pro smyčcový orchestr Nina Roty a Suitu pro smyčce Johna Ruttera.

Slovenský komorní orchestr (zdroj Slovenský komorní orchestr)
Slovenský komorní orchestr (zdroj Slovenský komorní orchestr)

Kino

Od středu 9. listopadu do čtvrtka 24. listopadu můžete v kinech v České i Slovenské republice sledovat přenosy inscenace opery Giuseppe Verdiho Aida Royal Opery Covent Garden. V režii Roberta Carsena pod taktovkou Antonia Pappana v hlavních rolích vystoupí Elena Stikhina, Francesco Meli, Agnieszka Rehlis, Ludovic Tézier a Soloman Howard.

Od středy 23. listopadu do neděle 11. prosince můžete v kinech v České i Slovenské republice sledovat přenosy inscenace opery Giacoma Pucciniho Bohéma Royal Opery Covent Garden. V inscenaci Richarda Jonese a v hudebním nastudování Kevina Johna Eduseie. V hlavních rolích zpívají Ailyn Pérez, Juan Diego Flórez, Andrey Zhilikhovsky, Danielle de Niese a Ross Ramgobin.   

Streamy, televizní a rozhlasové přenosy

V pondělí 21. listopadu od 20:15 hodin si na ČT Art můžete poslechnout záznam projektu Mozartovy děti 2022, který se uskutečnil na jaře v Brně.

Ve středu 23. listopadu od 20:00 hodin na TV Noe můžete slyšet benefiční koncert z pražské Betlémské kaple Červená středas varhaníkem Jaroslavem Tůmou a recitací Rudolfa Kvíze s díly Johanna Sebastiana Bacha a Alberta Schweitzera.

Jaroslav Tůma (foto Jiří Skupien)
Jaroslav Tůma (foto Jiří Skupien)

Televizní portrét Ilji Hurníka zařadí ČT Art ve čtvrtek 24. listopadu od 22:00 hodin.

Symfonický orchestr Slovenského rozhlasu vystoupí v pátek 25. listopadu v 19:00 hodin ve Velkém studiu Slovenského rozhlasu s dirigentem Adamem Sedlickým. Zazní Musica pro defunctis Romana Bergera, Koncert pro klavír a orchestr č. 2 F dur, op. 102 Dmitrije Šostakoviče (sólista Matej Arendárik) a Symfonie č. 4 f moll, op. 36 Petra Iljiče Čajkovského. Koncert živě přenáší rádio Devín

Záznam koncertu Radka Baboráka a Orquestrina na Crossroads 2021 uslyšíte v sobotu 26. listopadu v 16:50 hodin na TV Noe.

Orquestrina Baborák (zdroj Baborák Ensemble)
Orquestrina Baborák (zdroj Baborák Ensemble)

V sobotu 26. listopadu od 20:15 hodin uslyšíte na ČT Art záznam inscenace opery Giuseppe Verdiho Aida ze Salzburského festivalu 2017 s Annou Netrebko v hlavní roli. Dále účinkují: F. Meli, L. Salsi, E. Semenchuková, D. Belosselskiy, R. Tagliavini a další. Sbor Vídeňské státní opery a Vídeňské filharmoniky řídí Riccardo Muti.

Koncertní provedení částí opery Antonína Dvořáka Rusalka ze zámku Liteň z roku 2021 v režii Michala Cabana a Kateřinou Kněžíkovou v hlavní roli uslyšíte na ČT Art v neděli 27. listopadu od 20:15 hodin.

V neděli 27. listopadu od 21:35 hodin si na ČT Noe poslechněte záznam adventního koncertu Českého filharmonického sboru Brno se sbormistrem Petrem Fialou z kostela Povýšení svatého Kříže v Brně-Židlochovicích. Na programu zazní díla Johanna Sebastiana Bacha, Jana Kampana Vodňanského, Bohuslava Matěje Černohorského, Antona Brucknera, Zdeňka Fibicha, Henryka Mikołaje Góreckého a Petra Fialy. Spoluúčinkují sólisté Pavlína Švestková a Tomáš Badura, na varhany hraje Martin Jakubíček.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments