Týden s tancem

  1. 1
  2. 2

Divadelní program letos zmapuje především českou tvorbu. Výběrem Nové strašnické školy se festival navrací k původnímu konceptu oživení nedivadelních prostorů site-specific projekty. „V našem týmu jsme se jednoznačně shodli na tom, že se letos zaměříme na podporu a prezentaci domácí umělecké scény a zároveň podpoříme individuální umělce a umělecké týmy, které současná situace a to, co přijde po ní, zasáhne. Prioritou festivalové dramaturgie jsou dosud nerealizované projekty. Zahraniční soubory jsme byli nuceni přeložit na rok 2021. O to větší však máme před sebou výzvu. Cítíme obrovskou důvěru ze strany českých umělců a díky stabilnímu festivalovému týmu chceme náš jubilejní ročník náležitě oslavit a poděkovat všem, kdo s námi během čtvrtstoletí spolupracovali,“ vysvětluje dramaturg divadelního programu Pavel Štorek.

Kompletní program bude zveřejněn v září 2020. Více informací najdete na www.ctyridny.cz. Festival se koná pod záštitami primátora hl.m. Prahy Zdeňka Hřiba, radní pro kulturu hl.m. Prahy Hany Třeštíkové a radní pro kulturu Městské části Praha 10 Davida Kašpara.

 

 

Online tipy

Baletním streamům a přenosům ještě není konec. Můžete se podívat na následující záznamy nebo vysílání:

San Francisco Ballet nabízí dnes naposledy ke zhlédnutí na svém YouTube kanálu choreografii domácí provenience Soirées Musicales z dílny šéfa souboru Helgiho Tomassona a na hudbu Benjamina Brittena a barokní Concerto Grosso, a jednu ukázku od Christophera Wheeldona – pas de deux z After the Rain.

Na stránkách divadla Sadler’s Wells bude možné během července zhlédnout za poplatek pěti liber Svěcení jara německé choreografky Piny Bausch.

Miami City Ballet nabízí na svém YouTube choreografii Twyly Tharp Nine Sinatra Songs. Na tomto kanálu najdete také videa tanečníků, se kterými si můžete doma zacvičit.

Připomínáme, že do 10. července můžete na YouTube Královského baletu v Londýně sledovat balet Wayna McGregora Woolf Works na motivy díla Virginie Woolfové.

A jestli už se nechcete dívat na představení, můžete se podívat třeba – jak se malují špičky:

  1. 1
  2. 2

Mohlo by vás zajímat