(VIDEO) Zimní cestu Adama Plachetky bude živě vysílat Pražské jaro

V pondělí 25. května 2020 pořádá Mezinárodní festival Pražské jaro sólový recitál Adama Plachetky, který přednese cyklus písní Franze Schuberta Zimní cesta. Posluchači budou mít možnost sledovat tento koncert online v přímém přenosu od 20.00 hodin.
Adam Plachetka (foto David Turecký)

Je tomu patnáct let, kdy Adam Plachetka debutoval v pražském Národním divadle. Od té doby toho stihl opravdu požehnaně. Šíři Plachetkova talentu zachycují také jeho pražskojarní vystoupení – to letošní bude jeho jubilejní desáté. Jedinečné bude také svou dramaturgií – Adam Plachetka totiž na koncertním pódiu představí Zimní cestu Franze Schuberta, kterou na podzim minulého roku studiově natočil. Na nahrávce jej na klavír doprovodil britský klavírista Gary Matthewman, na koncertu 25. května ke klavíru usedne David Švec.

Franz Schubert: Zimní cesta (Winterreise), cyklus písní D 911 op. 89
Pražské jaro – 25. května 2020 od 20:00 hodin

Adam Plachetka – basbaryton
David Švec – klavír
Ondřej Havelka – moderátor

Mohlo by vás zajímat


1
Komentáře. Respektujte prosím pravidla diskuze.

Please Login to comment
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Vandal

Zdá se, že kdo má hlas v hrdle, v posledních letech vystoupil se Zimní cestou. Od tenorového Iana Bostridge, přes Joyce DiDonato až po zaoblený bas Feruccia Furlanetta. Nic proti tomu, Schubert si to zaslouží. Věřím, že podání Adama Plachetky bude více než důstojným soupeřem ohromujícího vystoupení Petera Matteie.
Ale přece jen … po vyslechnutí těchto písní na mne vždycky lezou sebevražedné choutky. Nešlo by teď, v koronavirovém období, zkusit něco optimističtějšího ?