Život na špičkách – křest knižního rozhovoru s Dariou Klimentovou

V pondělí 25. října od 17.00 proběhne v salonku Angelo Neumanna ve Státní opeře slavnostní křest knižního rozhovoru Hany Skálové s emeritní primabalerínou English National Ballet Dariou Klimentovou Život na špičkách.

Daria Klimentová (foto Martin Kubala/zdroj Zlatá Praha)

Ač ji časopis People of Today zařadil mezi 50 nejslavnějších lidí Spojeného království, Daria Klimentová říká: „Samozřejmě že jsem v první řadě Češka. Tady jsem se narodila, tady jsem vyrůstala, tady to miluji.“

Světově proslulá baletka – svým renomé srovnatelná snad jen s operní pěvkyní Emmou Destinovou — vystudovala pražskou konzervatoř a na nabídku Vlastimila Harapese tři roky působila jako sólistka baletu Národního divadla. Brzy začala dostávat nabídky ze světa.

Téměř dvacet let působila jako sólistka Anglického národního baletu, v hlavních rolích odtančila více než 1000 představení (např. Labutí jezero, Louskáček, Romeo a Julie, Giselle, Šípková Růženka, Sněhová královna, Popelka, Manon…).

Po ukončení aktivní kariéry pracuje jako taneční pedagožka a věnuje se svému dlouholetému koníčku — fotografování. O její rodině, dospívání v Praze, o studiích na konzervatoři, o lásce k baletu i jeho nástrahách, o působení v elitních souborech, o životě v zahraničí i o tom, jak ráda skládá prádlo, s Dariou Klimentovou hovořila publicistka Hana Skálová. Kmotrou publikace Život na špičkách se stane bývalá primabalerína Baletu ND Tereza Podařilová.

Slavnostní křest publikace
25. října 2021, 17.00
salonek Angelo Neumanna, Státní opera Praha
Wilsonova 4, Praha 1 – Vinohrady

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments