Brno Contemporary Orchestra zahájí sezonu už v neděli

Umělecký soubor Brno Contemporary Orchestra zahájí svou novou koncertní sezonu v nově otevřené vile Tugendhat v neděli 21. června. Odstartuje tak svou čtvrtou koncertní řadu, tentokrát inspirovanou rytmy jihoamerického tanga.

Brno Contemporary Orchestra vznikl v roce 2011 s cílem hrát současnou světovou hudbu v Česku a naopak českou hudbu po celém světě. Motto orchestru zní Janáčkem to nekončí a vyjadřuje vůli uvádět skladby z druhé poloviny 20. století, stejně jako úplné novinky. Od roku 2013 orchestr spolupracuje s Filharmonií Brno a rozšiřuje tak svou koncertní nabídku.„Do nové sezony vstupujeme s ambicí nabídnout prokomponované a tematicky uzavřené celky a oslovit tak co nejširší publikum. Nemáme v úmyslu jakkoliv se podbízet širokému vkusu. Myslím si, že ne vše, co je obecně uznávané, je dobré a kvalitní, ale zároveň ne vše, co je neznámé, musí být nezajímavé a nudné,” uvedl šéfdirigent Brno Contemporary Orchestra Pavel Šnajdr.

Nedělní koncert nabídne skladbu od průkopníka mnoha stylů a modernisty Edgara Varése nebo od Francouzů Arthura Honeggera či Henry Poulenca. Brno Contemporary Orchestra na jednom z letošních koncertů chystá i světovou premiéru skladby současného českého autora Ondřeje Štochla, zkomponovanou pro sólistu na marimbu.

Foto Jan Prokopius

Komentáře. Respektujte prosím pravidla diskuze.

Please Login to comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Upozornit na