Brno Contemporary Orchestra zahájí sezonu už v neděli

Umělecký soubor Brno Contemporary Orchestra zahájí svou novou koncertní sezonu v nově otevřené vile Tugendhat v neděli 21. června. Odstartuje tak svou čtvrtou koncertní řadu, tentokrát inspirovanou rytmy jihoamerického tanga.

Brno Contemporary Orchestra vznikl v roce 2011 s cílem hrát současnou světovou hudbu v Česku a naopak českou hudbu po celém světě. Motto orchestru zní Janáčkem to nekončí a vyjadřuje vůli uvádět skladby z druhé poloviny 20. století, stejně jako úplné novinky. Od roku 2013 orchestr spolupracuje s Filharmonií Brno a rozšiřuje tak svou koncertní nabídku.„Do nové sezony vstupujeme s ambicí nabídnout prokomponované a tematicky uzavřené celky a oslovit tak co nejširší publikum. Nemáme v úmyslu jakkoliv se podbízet širokému vkusu. Myslím si, že ne vše, co je obecně uznávané, je dobré a kvalitní, ale zároveň ne vše, co je neznámé, musí být nezajímavé a nudné,“ uvedl šéfdirigent Brno Contemporary Orchestra Pavel Šnajdr.

Nedělní koncert nabídne skladbu od průkopníka mnoha stylů a modernisty Edgara Varése nebo od Francouzů Arthura Honeggera či Henry Poulenca. Brno Contemporary Orchestra na jednom z letošních koncertů chystá i světovou premiéru skladby současného českého autora Ondřeje Štochla, zkomponovanou pro sólistu na marimbu.

Foto Jan Prokopius

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky