Čerstvá debutantka v Opeře v Houstonu Maida Hundeling a Magnus Vigilius 3x v brněnské Tosce

Festival Janáček Brno 2016 se sice poslední festivalovou „ozvěnou“ v neděli definitivně uzavřel, nicméně pofestivalové zklidnění je skutečně pouze zdánlivé. Janáčkova opera momentálně žije v očekávání návratu sopranistky s tuniskými kořeny Maidy Hundeling, v Brně velmi známé, a dánského tenoristy Magnuse Vigiliuse, který výrazně upoutal svým výkonem v roli Borise v Kátě Kabanové. 6., 8. a 13. listopadu vystoupí tito dva skvělí pěvci v titulních rolích v Pucciniho Tosce v režii Jiřího Heřmana a pod taktovkou Ondreje Olose. V roli Kostelníka se blýskne čerstvý jubilant Richard Novák.

Giacomo Puccini: Tosca - ND Brno 2015
Giacomo Puccini: Tosca – ND Brno 2015 (zdroj NDB)

„Mám brněnskou Tosku velmi ráda. Byť se příběh prolíná s příběhem Marie Callas, dostala jsem příležitost hrát svou vlastní Tosku se všemi finesami, které v ní cítím. Konfrontace s Marií Callas mi ale otevřela další pohledy na tuto roli, inspirovala jsem se jejím přístupem k životu, aniž bych byla nucena ji nějak imitovat nebo se snažit zpívat tuto roli jako ona. Takže je to zase trochu jiná Tosca a myslím, že velmi zajímavá,“ svěřila se Maida Hundeling.

Maida Hundeling (zdroj NDB)
Maida Hundeling (zdroj NDB)

A co na to Magnus Vigilius? „Viděl jsem zdejší produkci na jaře a byl jsem ohromen krásou scény a režie. Všechny, kteří tuto produkci ještě neviděli, opravdu srdečně zvu.“

Magnus Vigilius (zdroj NDB)
Magnus Vigilius (zdroj NDB)

Naši recenzi brněnské inscenace Tosky z května 2015 najdete zde.

Mohlo by vás zajímat


Komentáře. Respektujte prosím pravidla diskuze.

Please Login to comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Upozornit na