Český Krumlov: hostem koncertu Kaufmanna bude Soo Yeon Kim

Hostem galakoncertu německého tenoristy Jonase Kaufmanna, který zahájí dvacátý třetí ročník Mezinárodního hudebního festivalu Český Krumlov, bude 18. července korejská sopranistka Soo Yeon Kim. Třiatřicetiletá pěvkyně na Letní scéně P2 zazpívá také slavnou Rusalčinu árii Měsíčku na nebi hlubokém. Vystoupí za doprovodu Symfonického orchestru Českého rozhlasu pod taktovkou Jochena Riedera v programu složeném ze slavných operních árií.Soo Yeon Kim se letos představila tuzemským milovníkům klasické hudby ve Smetanově síni Obecního domu v Praze jako host Moravské filharmonie Olomouc pod taktovkou italského dirigenta Vincenta Arina.

Mezinárodní hudební festival Český Krumlov od 18. července do 16. srpna nabídne sedmnáct koncertů, z toho šest pod širým nebem. Závěr festivalu bude 16. srpna patřit opeře a pěveckým hvězdám Velkého divadla v Moskvě. Dramaturgie festivalu se tentokrát vzhledem k Roku české hudby zaměřila na českou hudbu.

Předprodej vstupenek byl zahájen 3. března. Koncert souboru Pavel Haas Quartet z děl Schulhoffa, Dvořáka a Brahmse byl pro velký zájem z Maškarního sálu přeložen do větších prostor Zámecké jízdárny. Více informací je na webových stránkách festivalu.

Foto Nemonansesang

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky