Filharmonie Brno zahajuje prodej vstupenek na 26. Velikonoční festival duchovní hudby

Hudební pouť brněnskými chrámy patří ke každoročnímu koloritu brněnské kulturní scény. Letos se uskuteční ve dnech 9. až 23. dubna v šesti brněnských kostelech a tématem je Svědkové, svědectví. Prodej vstupenek zahájí Filharmonie Brno ve čtvrtek 9. března, tedy přesně měsíc před zahajovacím koncertem. Velikonoční festival duchovní hudby vznikl v roce 1992 a jedná se o vůbec první festival svého druhu v ČR.

„Velikonoční festival duchovní hudby zůstává ve středoevropském měřítku ojedinělým mezinárodním projektem věnovaným výhradně duchovní hudbě s akcentací na objevnou a zajímavou dramaturgii a na vynikající interpretační výkony. Reaguje na stálý zájem posluchačů o koncerty duchovní hudby tematicky spjaté s liturgicky významným obdobím Velikonoc,“ říká manažerka festivalu Lucie Šnajdrová.

Festival zahájí Matoušovy pašije

Jeden festival, šest chrámů, šest koncertů a temné hodinky. Tak by se dal jednoduše shrnout 26. ročník. V neděli 9. dubna ho v kostele sv. Janů zahájí známé Matoušovy pašije od Johanna Sebastiana Bacha. „Vystoupí Capella Cracoviensis, jeden z nejdynamičtěji se rozvíjejících souborů v Polsku, který se specializuje na interpretaci staré hudby. Na Velikonoční festival duchovní hudby přijede do Brna podruhé. Poprvé to bylo v roce 2013, kdy s velkým úspěchem uvedl Händelovo oratorium,“ dodává Lucie Šnajdrová. Následovat budou koncerty Brány Jeruzálema od Broniuse Kutavičiuse, Ukřičené lamentace s belgickým sborem Graindelavoix, Apoštol Pavel (Mendelssohnovo oratorium Paulus) s brněnskými filharmoniky a Svědectví svatých v poezii a hudbě Hildegardy z Bingenu s ženským sborem Tiburtina ensemble. Milovníci varhan si přijdou na své na varhanním koncertě Jana Šprty.

Temné hodinky festivalu aneb Koncerty při svíčkách

Součástí festivalu jsou kromě tradičních koncertů také temné hodinky (koncerty při svíčkách) v závěru svatého týdne. Letos na středeční program renesančních lamentací v podání slavného belgického souboru Graindelavoix navazují čtvrteční Zpívaná rozjímání a v pátek Velkopáteční ztišení.

Hlavními mediálními partnery festivalu jsou Česká televize a Český rozhlas.

Více k festivalu na www.filharmonie-brno.cz. Prodej vstupenek v předprodeji na Besední ulici nebo na náměstí Svobody v Domu pánů z Lipé.
www.filharmonie-brno.cz