Hudební festival Antonína Dvořáka otevře Radek Baborák

Hudební festival Antonína Dvořáka, jehož čtyřicátý osmý ročník se v Příbrami a okolí uskuteční od 28. dubna do 26. května, otevře koncert hornisty Radka Baboráka s hudebním tělesem Orquestrina.

Radek Baborák (foto archiv)
Radek Baborák (foto archiv)

Festival nabídne devět klasických koncertů, dvě dětská představení, jedno benefiční vystoupení i soutěž v oboru skladba.

Vedle Baboráka přijali na akci pozvání například Guarneri Trio Prague, Michaela Fukačová nebo Štefan Margita, jehož koncert v příbramském Divadle Antonína Dvořáka festival zakončí.

„Ústředním tématem letošního ročníku je putování po cizině, které nás napadlo jednak v souvislosti se samotným Antonínem Dvořákem, jenž svůj stesk po domově při zahraničních cestách neskrýval a uchoval jej do řady dopisů, ale také s ohledem na současné umělce, kteří tráví většinu svého života v zahraničí,“ uvedla ředitelka festivalu Houšková s tím, že je to případ i letošních účinkujících.

Letos se na festivalu uskuteční premiéra hudebně-literárního pořadu, který je spojen s tématem Dvořákova pobytu v Americe, jeho tvorby a vzpomínkami na Vysokou a Příbramsko.

Speciálním koncertem bude společné benefiční vystoupení Heroldova kvarteta, klavírních virtuosů Ivana Klánského a Lukáše Klánského a mladé houslistky Pavly Tesařové, jehož výtěžek poputuje na konto obnovy vily Rusalka.

„V programu máme tradičně vyhrazen také prostor pro děti. Vedle programů v rámci Dne s Antonínem Dvořákem se děti z prvního stupně základních škol můžou těšit na představení souboru Dětské opery Praha, který si pro náš festival představil operu Kominíček Benjamina Brittena,“ sdělila ředitelka Houšková.

Jednotlivé koncerty se uskuteční tradičně v prostorách Divadla Antonína Dvořáka v Příbrami, v kostele sv. Jakuba, v Galerii Františka Drtikola, u Památníku Antonína Dvořáka ve Vysoké u Příbrami, na Zámku Březnice a nově také na Zámku Dobříš. Bližší informace se nacházejí na stránkách Hudebního festivalu Antonína Dvořáka.

Mohlo by vás zajímat


Komentáře. Respektujte prosím pravidla diskuze.

Please Login to comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Upozornit na