Jaká je nová Figarova svatba v Národním? Podívejte se na video

Magdalena Švecová je první režisérkou v historii Národního divadla, která s jeho souborem připravila novou inscenaci Mozartovy Figarovy svatby. V hudebním nastudování italského dirigenta Enrica Dovica a provedení Orchestru a Sboru Národního divadla se premiéra odehraje dnes večer. V lednu příštího roku vyjede soubor s touto inscenací na turné po Japonsku.
Foto z dekorační zkoušky – Wolfgang Amadeus Mozart: Figarova svatba – ND 2018 (zdroj FB ND)

“Nesnažíme se operu přenášet do jiné doby či prostředí, použijeme rokokové kostýmy, svícení svíčkami, chceme využívat všechny možné prostředky barokního divadla, ale budeme se samozřejmě snažit o divadelní přesah v podobě jakési snové roviny. To bude příležitost pro určitou stylizaci, protože opera jako žánr k zobrazení emocí přímo vybízí,” uvedla před premiérou režisérka Magdalena Švecová, která Figarovu svatbu nastudovala už před deseti lety v Plzni.

Jako Figaro se dnes večer představí Miloš Horák, alternují František Zahradníček a Jan Šťáva, jako Zuzana Jana Sibera, Yukiko Kinjo a Kateřina Kněžíková, jako Hraběnka Jana Šrejma Kačírková, Alžběta Poláčková a Marie Fajtová, Hraběte Almavivu zpívá o premiéře Jiří Hájek, alternují Roman Janál a také Adam Plachetka, v roli Cherubína se budou střídat Alžběta Vomáčková, Kateřina Jalovcová a Michaela Zajmi.

Ještě před dnešní premiérou, z níž chystáme recenzi, přicházíme s videodokumentem z přípravy inscenace, který pro náš portál pořídila režisérka Blažena Hončarivová.

Mohlo by vás zajímat


Komentáře. Respektujte prosím pravidla diskuze.

Please Login to comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Upozornit na