Jaká je nová Figarova svatba v Národním? Podívejte se na video

Magdalena Švecová je první režisérkou v historii Národního divadla, která s jeho souborem připravila novou inscenaci Mozartovy Figarovy svatby. V hudebním nastudování italského dirigenta Enrica Dovica a provedení Orchestru a Sboru Národního divadla se premiéra odehraje dnes večer. V lednu příštího roku vyjede soubor s touto inscenací na turné po Japonsku.
Foto z dekorační zkoušky – Wolfgang Amadeus Mozart: Figarova svatba – ND 2018 (zdroj FB ND)

„Nesnažíme se operu přenášet do jiné doby či prostředí, použijeme rokokové kostýmy, svícení svíčkami, chceme využívat všechny možné prostředky barokního divadla, ale budeme se samozřejmě snažit o divadelní přesah v podobě jakési snové roviny. To bude příležitost pro určitou stylizaci, protože opera jako žánr k zobrazení emocí přímo vybízí,“ uvedla před premiérou režisérka Magdalena Švecová, která Figarovu svatbu nastudovala už před deseti lety v Plzni.

Jako Figaro se dnes večer představí Miloš Horák, alternují František Zahradníček a Jan Šťáva, jako Zuzana Jana Sibera, Yukiko Kinjo a Kateřina Kněžíková, jako Hraběnka Jana Šrejma Kačírková, Alžběta Poláčková a Marie Fajtová, Hraběte Almavivu zpívá o premiéře Jiří Hájek, alternují Roman Janál a také Adam Plachetka, v roli Cherubína se budou střídat Alžběta Vomáčková, Kateřina Jalovcová a Michaela Zajmi.

Ještě před dnešní premiérou, z níž chystáme recenzi, přicházíme s videodokumentem z přípravy inscenace, který pro náš portál pořídila režisérka Blažena Hončarivová.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

Mohlo by vás zajímat