Letošní Cenu Českého spolku pro komorní hudbu má Sedláčkovo kvarteto

Sedláčkovo kvarteto obdrželo Cenu Českého spolku pro komorní hudbu při České filharmonii pro rok 2016 na základě rozhodnutí odborné poroty.

Sedláčkovo kvarteto (zdroj ČSKH)

Sedláčkovo kvarteto (Michal Sedláček – 1. housle, Jan Maceček – 2. housle, Vít Kubík – viola a Karel Chudý – violoncello) vzniklo při Akademii múzických umění v Praze v roce 2007 a navazuje na tradici Sedláčkova kvarteta působícího v Plzni v letech 1974-1994. Tradice je spojena rodinnou vazbou obou primáriů. Soubor se vyvíjel u významných českých i zahraničních pedagogů; u Jiřího Panochy během studia komorní hry na AMU v Praze, a dále pod vedením členů renomovaných kvartet během četných kurzů (Keller Quartett, Artis Quartett Wien, Tel Aviv Quartet či Alban Berg Quartett).

Soubor vystupoval na mnoha významných akcích v České republice i v zahraničí, mimo jiné na festivalu v rámci ISA, na festivalu Mladá Praha, na Sukových Křečovicích v rámci Pražského jara, Nekonvenčním Žižkovském Podzimu, na Beethovenově festivalu v Teplicích, na festivalu Nitrianská hudobná jeseň, na festivalu Pablo Casalse v Prades a dalších.

Sedláčkovo kvarteto je vítězem mezinárodní soutěže Karola Szymanowského v Katowicích (Polsko, 2014), vítězem Soutěže Bohuslava Martinů v Praze (2014), kde zároveň obdrželo Cenu za nejlepší interpretaci skladby Bohuslava Martinů. Dále je nositelem 3. ceny z Mezinárodní soutěže Leoše Janáčka 2015 v Brně a 3. ceny z Mezinárodní soutěže Johannese Brahmse (Rakousko, 2013). Od sezony 2015/16 je soubor zařazen na stipendijní Listinu Českého hudebního fondu.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

Mohlo by vás zajímat