Národní divadlo moravskoslezské chystá premiéru opery Tosca na TV Noe a online

Národní divadlo moravskoslezské chystá dvě premiéry. Zkouší operu Tosca skladatele Giacoma Pucciniho a původní muzikál „Harpagon je lakomec?“. Na premiéru muzikálu si diváci budou muset počkat – hra vyžaduje reakce publika a nebude tedy streamovaná, „naostro“ ji divadlo představí až divákům v hledišti, jakmile to bude možné. Přímý přenos premiér obou obsazení opery Tosca nabídne NDM prostřednictvím celostátního vysílání TV Noe 13. a 15. února vždy v 19:00.

Národní divadlo moravskoslezské (zdroj FB)

Aktualizace: doplnili jsme informace chytaném vysílání opery Tosca na TV Noe.
Na polovinu února divadlo chystá operu Tosca Giacoma Pucciniho. Klasické dílo z roku 1899 bude mít v obou obsazeních ostré premiéry prostřednictvím celostátního vysílání TV Noe vždy v 19:00 hodin – první 13. února, druhé pak o dva dny později 15. února. Záznam bude k dispozici také na Youtube kanálu NDM.

Hlavní roli svěřili režisér Jiří Nekvasil a dirigent Marek Šedivý německé sopranistce a držitelce Ceny Thálie Maidě Hundeling. V roli Toscy bude alternovat Petra Alvarez Šimková, v roli Cavaradossiho se představí Paolo Lardizzone, Luciano Mastro nebo Martin Šrejma, barona Scarpiu ztvární Martin Bárta a Daniel Čapkovič. Uvedení opery je jednou ze změn v dramaturgii opery NDM v této sezóně. Slavné Pucciniho dílo se v Ostravě hraje od sezóny 1920/1921 a diváci jej už viděli v osmi nastudováních, naposledy se v režii Bedřicha Jansy  a hudebním nastudování Paola Gatta hrálo v letech 1998-2003.

Muzikál Harpagon je lakomec? na motivy Lakomce od Moliéra napsali Boris Urbánek (hudba), Vojtěch Štěpánek (libreto) a Jiří Krhut (texty písní). „Premiéra před diváky měla být v Divadle Jiřího Myrona 30. ledna. V tomto termínu ale bude jen jakási premiéra nanečisto bez diváků a nebudeme ji streamovat,“ řekla Swiderová. Podle vedení divadla jde o inscenaci, která vyžaduje interakci s diváky.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

Mohlo by vás zajímat


0 0 vote
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments