Opava a Hradec nad Moravicí hostí středoškolské pěvecké sbory

Středoškolské pěvecké sbory se opět utkají v Opavě a v Hradci nad Moravicí. Tradiční soutěž Opava cantat 2016 se uskuteční 25. a 26. listopadu v prostorách auly Střední školy průmyslové a umělecké Opava, v kostele svaté Hedviky v Opavě a na zámku v Hradci nad Moravicí.

Opava cantat - ilustrační foto (zdroj mgo.opava.cz)
Opava cantat – ilustrační foto (zdroj mgo.opava.cz)

„Letošní ročník je zároveň jubilejním. Studentské sbory se v Opavě setkají již podvacáté,“ uvedla za pořadatele Eliška Slovíková. Přehlídka podle ní tentokrát přivítá patnáct středoškolských pěveckých sborů z celé České republiky, které byly vybrány z postupových přehlídek v jednotlivých krajích.

V Opavě se představí sbory dvou kategorií. Účastníci v soutěžní kategorii přednesou povinnou skladbu. Nesoutěžní kategorie vystoupí s volným programem, povinně zahrnujícím jednu lidovou píseň. „V rámci přehlídky se navíc vybrané sbory zúčastní výchovných koncertů v opavských školách,“ dodala.

Sborový festival zahájí svým vystoupením Akademický pěvecký sbor Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava pod vedením sbormistra Adama Sedlického. „Na závěrečném koncertě uslyšíme ty nejzajímavější interpretace letošního ročníku, vybrané odbornou porotou. Přehlídku zakončí sbory společným zpěvem chorálu Svatý Václave a sboru Proč bychom se netěšili z opery Prodaná nevěsta Bedřicha Smetany pod vedením sbormistra Michala Vajdy,“ doplnila pořadatelka.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky