Operní panorama Heleny Havlíkové (333) – Dittersův David na Svatém Kopečku

  1. 1
  2. 2

Inscenace Dittersova oratoria David byla po Guzmánovi Antonína Rejchy druhou scénickou produkcí letošního devátého ročníku Olomouckých barokních slavností pod novým vedením. Dřívější koncepci soustředěnou až jednostranně na Tomáše Hanzlíka jako skladatele, dirigenta, režiséra, scénografa a spolutvůrce repliky barokního divadla Theatrum Schrattenbach i impresária Ensemblu Damian, Veronika Manová a její tým rozšířily a zejména dramaturgicky a volbou různých míst Olomoucka otevřely další potenciál tohoto festivalu. Jak se dá dovodit z Guzmána a Davida, přesvědčivější interpretační podobu ale inovované Olomoucké barokní slavnosti zatím teprve hledají. A věřme, že se podaří i časová koordinace s dalším olomouckým festivalem Baroco, který „zůstal“ Tomášovi Hanzlíkovi.

Karl Ditters: David
Hudební nastudování Veronika Manová a Ema Mikešková, dirigentka Ema Mikešková, režie Rocc, choreografie Sanja Neškovć Peršin, kostýmy Borjan Litovski, videoprojekce Tomáš Hrůza, osvětlení Ondřej Zunt.

Osoby a obsazení: David – Doubravka Součková, Saul, izraelský král – Aco Bišćević, Jonatán, syn Saula – Helena Hozová, Abner, vojevůdce – Jiří Miroslav Procházka, Eliab, Davidův bratr – Aneta Petrasová, David inspirující (pohybová role) – Andrea Miltnerová
Pohyb: Víra – Sanja Nešković Peršin, Naděje – Luka Bokšan, Láska – Ivana Percan Kodarin
Sbor – Arte dei Suonatori a Societas Incognitorum, Volantes Orchestra
Olomoucké barokní slavnosti, Svatý Kopeček – bazilika Navštívení Panny Marie a ambit, 12. srpna 2021.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]
  1. 1
  2. 2

Mohlo by vás zajímat


5 1 vote
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments