Ostravská banda uvádí další díl projektu The World

Ve středu 10. června 2020 (podobně jako každou středu v měsíci) vychází nový díl online projektu The World – Ostravská banda Solos. V premiérových video a audio nahrávkách tak projekt podporuje hudbu 21. století v době, kdy ji nelze poslouchat koncertně, stejně jako výkonné umělce, kteří v těchto časech nemohou naplno vykonávat svoji práci a cestovat. Video a audio nahrávky sólistů a členů mezinárodního komorního orchestru pro současnou hudbu Ostravská banda vznikají ve dvanácti zemích světa, a to exkluzivně pro Ostravské centrum nové hudby.
The World – Ostravská banda Solos (zdroj Ostravské centrum nové hudby)

Tento týden budou zveřejněny nahrávky violisty Nikolause Schlierfa (DE), který s Ostravskou bandou spolupracuje od jejího vzniku v roce 2005 a od té doby nevynechal účast na jediných Ostravských dnech. Na premiérových nahrávkách se tentokrát představí nejen jako violista, ale i jako skladatel, flétnista či vokalista. Představí své kompozice Roof Truss and Conclusion Created (2020), Poetic Licence (2020) a 100 birthdaysong (2019) pro Swantje Tessmann and Juditha Häberlin.

Záznam bude možné poprvé zhlédnout ve středu 10. června od 12:00 hodin na webu Ostravského centra nové hudby a jeho YouTube kanálu či facebookovém profilu.

V minulých dílech zahájil projekt „The World“ novou skladbou pro altovou flétnu Umělecký ředitel OCNH, Petr Kotík (USA/CZ):

Dále zazněly premiérové nahrávky flétnisty Daniela Havla (CZ) a kontrabasisty Františka Výrostka (SK), doplněné o snímky z festivalu Ostravské dny:

… nebo premiérové nahrávky tubisty Gergely Lukácse (HU) a trombonisty Williama Langa (US) a Jen Baker (US):

Premiérová nahrávka mezzosopranistky Katalin Károlyi (HU) byla též doplněná o snímek z festivalu NODO:

Premiérové audio nahrávky basklarinetisty Garetha Davise (GB/NL):

O snímek z festivalu Ostravské dny bylo doplněno i premiérové video a audio nahrávky Miroslava Beinhauera (CZ) a Daana Vandewalleho (BE):

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat