PKF – Prague Philharmonia doprovodí v Ománu slavnou sopranistku Annu Netrebko

Na svém zájezdu do Ománu, kam orchestr PKF – Prague Philharmonia odlétá ve středu 1. března, doprovodí těleso hvězdnou sopranistku ruského původu Annu Netrebko, která patří mezi nejvyhledávanější sólistky dneška. Dalším hostem bude ázerbájdžánský tenorista Yusif Eyvazov, který se letos v únoru představil v Praze a jenž je manželem Netrebkové. Na galakoncertě v Královské opeře v hlavním městě Maskatu zazní v jejich podání nejznámější árie z oper italských autorů (Verdi, Mascagni, Puccini, Leoncavallo), ale také například ukázka z operety Franze Lehára Země úsměvů. Koncert bude dirigovat Keri-Lynn Wilsonová, která se s úspěchem představila v „domácí“ sezoně PKF.

PKF – Prague Philharmonia se do Ománu v této sezoně vydává potřetí. Kromě galakoncertu v pátek 3. března hudebníci nastudují hudbu k projektu nazvaném „The Opera“. Jde o multimediální představení v koprodukci s Palau de les Arts Královny Sofie ve Valencii. Ukázky napříč hudebními styly zábavnou formou seznamují posluchače s historií operního žánru. Vystoupí v něm vybraní pěvci z programu pro mladé umělce Plácida Dominga.

PKF – Prague Philharmonia v této sezoně stráví více než osmdesát dní na zahraničních zájezdech. Ten nejrozsáhlejší po USA má úspěšně za sebou. V květnu například absolvuje rozsáhlé turné s pěvkyní Dianou Damrau, v rámci nějž se představí mimo jiné v nově otevřené Labské filharmonii.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]